Żołnierz dwukrotnie opuścił służbę — jak ukarał sąd w Odessie.
15.07.2025
3535
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
15.07.2025
3535
Marynarz z Odeszczy dobrowolnie opuścił swoją jednostkę po raz drugi, aby uniknąć służby w ZSU. Temida uwzględniła wcześniejszy wyrok jako okoliczność obciążającą, za co mężczyzna otrzymał karę pozbawienia wolności.
O tym dowiedziały się Nowiny.LIVE z Jednolitego Rejestru Orzeczeń Sądowych.
Szczegóły sprawy
Marynarz z miasta Rozdzielne w obwodzie odeskim był już ukarany za samowolne opuszczenie jednostki ograniczeniem służbowym. Jednak mężczyzna opuścił jednostkę po raz drugi, z zamiarem unikania służby. W związku z tym wszczęto przeciwko niemu kolejną sprawę, która była rozpatrywana w Sądzie Rejonowym w Przymorzu w Odessie.
Co postanowił sąd
Osobę oskarżoną uznano za winną na podstawie art. 407 cz. 5 KK Ukrainy (samowolne opuszczenie jednostki). Sąd skazał go na 5 lat i 1 miesiąc pozbawienia wolności.
Przypomnijmy, niedawno pisaliśmy o żołnierzu, który strzelał w twarz cywilowi. A także o funkcjonariuszu, który okradł dom i przywłaszczył sobie auto.
Podsumowanie: Marynarz z Odeszczy został osadzony na 5 lat i 1 miesiąc za samowolne opuszczenie jednostki służby wojskowej. Jego wcześniejszy wyrok był okolicznością obciążającą w tej sprawie.Czytaj także
- Putin przerzuca obronę przeciwlotniczą pod Moskwę i na Krym – alarmuje Zełenski
- Białoruś staje się bazą dla rosyjskich dronów – nowe zagrożenie dla Ukrainy
- Nowe obowiązki dla sędziów: coroczne deklaracje mają wzmocnić przejrzystość wymiaru sprawiedliwości
- Ukraińskie ataki zmuszają Rosję do przerzucenia obrony przeciwlotniczej pod Moskwę i na Krym
- Waszyngton zaostrza reguły w Arktyce – nowe przepisy wymierzone w Moskwę i Pekin
- Nowy podział okręgów wyborczych w USA pod dyktando Trumpa. Czy w 2026 roku zaszkodzi to republikanom?

