Vodafone opóźnia podwyżkę stawek dla części abonentów.
Operator komórkowy Vodafone opóźnia podwyżkę stawek
Operator komórkowy Vodafone opóźnia drastyczną podwyżkę stawek, poinformowała sama firma. Wcześniej ogłoszono wzrost cen taryf, ale te zmiany zostały opóźnione. Dotyczy to nowej linii Joice oraz taryfy Turbo, których cena miała wzrosnąć o 70-120 hrywien. Abonenci, którzy już korzystają z tych taryf, będą nadal otrzymywać obecne usługi po starej cenie. Nowi abonenci, którzy dołączą do Vodafone i wykonają pierwsze połączenie do 20.01.2025, również otrzymają 3 pakiety usług po starej cenie.
Firma wyjaśniła, że takie zmiany są związane z gwałtownym wzrostem kosztów energii elektrycznej, dodatkowymi wydatkami i naprawą sprzętu uszkodzonego w wyniku wojny. Również zwiększyły się obciążenia podatkowe dla firmy. W innej części wiadomości wspomniano, że Kyivstar również planuje podnieść swoje taryfy, rozpoczynając od 20 grudnia.
Czytaj także
- Mieszkańcy Kijowa do lipca bez zmian w opłatach za media, ale bilety komunikacji miejskiej zdrożeją do 30 hrywien
- Unia Europejska planuje ogólny limit gotówki – 10 000 euro. Jak wyglądają przepisy w poszczególnych krajach?
- Od 26 czerwca 2026 r. nowy wymóg NBU: kod autoryzacyjny przy doładowaniach kart w terminalach
- Amerykanie zezwolili na handel ropą z Iranem na dwa miesiące – jakie to ma znaczenie dla Ukrainy
- Odesa wprowadza jednolitą stawkę za parkowanie: ile zapłacą kierowcy od lipca
- Nowe opłaty za powiadomienia SMS w bankach – sprawdź, ile zapłacisz

