Zeleński omówił z kierownictwem UE kwestie obrony, sankcji i integracji europejskiej.
24.02.2025
2556
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
24.02.2025
2556
Zeleński przeprowadził rozmowy z kierownictwem Unii Europejskiej
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen oraz przewodniczącym Rady Europejskiej Charles'em Michelem, gdzie omówili kwestie obrony, sankcji wobec Rosji oraz integracji europejskiej Ukrainy. O tym sam prezydent poinformował w mediach społecznościowych.
mamy wspólne zrozumienie, że osiągnięcie sprawiedliwego i trwałego pokoju dla Ukrainy i gwarancje bezpieczeństwa wymagają od Europy jedności. I my oraz nasi partnerzy musimy nadal być gotowi bronić Ukrainy siłą, ponieważ wojna trwa, a Rosja nie chce sprawiedliwego zakończenia
Zeleński również wyraził podziękowanie europejskim wysokim urzędnikom za przyjęcie 16. pakietu sankcji UE wobec Rosji. Podkreślił, że sankcje powinny uderzać we wszystko, co finansuje rosyjskie zabójstwa. Ponadto podczas spotkania omówiono postępy w procesie rozmów dotyczących przystąpienia Ukrainy do UE.
Zeleński także podziękował liderom instytucji europejskich za wizytę na Ukrainie.
Czytaj także
- Nocne ataki Ukrainy na rafinerie w Ufie i bazę paliw na Kubaniu – co wiemy
- Ukraina wyłączyła białoruskie wzmacniacze sygnału dla rosyjskich dronów – oto kulisy decyzji Zełenskiego
- Prezydent Zełenski ogłasza atak na trzy cele naftowe w Rosji – nazywa to sankcjami dalekiego zasięgu
- Białoruskie przekaźniki wyłączone od 22 czerwca – czy to osłabi rosyjskie uderzenia na Ukrainę?
- Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich bada sprawę zamkniętego czatu von der Leyen z Zełenskim
- W Gdańsku rozpoczęło się wielkie spotkanie na rzecz odbudowy Ukrainy – najważniejsze informacje

