Zeleński rozmawiał z Trumpem - szczegóły rozmowy.
14.07.2025
3571
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
14.07.2025
3571
W poniedziałek, 14 lipca, Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z Prezydentem USA Donaldem Trumpem. Zgodnie z informacją w Telegramie, Zełenski określił rozmowę jako 'dobrą'.W trakcie rozmowy lider Ukrainy podziękował Trumpowi za wsparcie oraz wspólną pracę na rzecz zatrzymania przemocy i ustanowienia pokoju. Zełenski zauważył również, że omawiali niezbędne kroki do ochrony przed rosyjskimi atakami.Po rozmowie Zełenski wyraził plany kontynuowania współpracy z USA w celu osiągnięcia pokoju, ponadto pogratulował amerykańskiej stronie. Ważne było także wspomnienie o przekazaniu Ukrainie systemów obrony przeciwrakietowej Patriot oraz możliwości dostaw rakiet dalekiego zasięgu JASSM.
Czytaj także
- Prezydent zatwierdził nowelizację budżetu: dodatkowe 1,56 biliona hrywien na bezpieczeństwo i obronność
- Atak dronów na obwód czernihowski: w ogniu dom, ranni ojciec i 14-letnia córka
- Decyzja Zełenskiego o zwrocie polskiego orderu: dyplomata Czyły ostrzega przed „modą na rezygnację”
- Nocny atak Rosji: Zełenski ujawnia ofiary śmiertelne wśród dzieci i dorosłych
- Zełenski potwierdza ataki na Rosję: cele oddalone o ponad 2000 km
- Rosjanie nasilili szturmy na wschodzie Ukrainy – 16 ataków w ciągu doby, ale ukraińska armia utrzymuje pozycje

