Zeleński porozmawiał z premierem Norwegii - o czym się umówili.
18.07.2025
4412
Dziennikarz
Szostal Oleksandr
18.07.2025
4412
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie zatrzymuje się na miejscu w swoich wysiłkach dyplomatycznych. Tym razem rozmawiał z premierem Norwegii Jonasem Garem Støre. Nieprzypadkowo omawiano kwestie wzmocnienia polityczno-politycznego organu (PPO) oraz bezpieczeństwa energetycznego. Zełenski podkreślił znaczenie wspólnych działań w dziedzinie polityki sankcyjnej przeciwko Rosji oraz podkreślił gotowość Norwegii do pomocy w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego na Ukrainie.Rozmowa z norweskim kolegą jest tylko jednym z elementów aktywnej działalności łuków Zełenskiego na arenie międzynarodowej. Warto również zauważyć, że prezydent Ukrainy rozmawiał z prezydentem Francji i przygotowuje 'megadochodzenie' z prezydentem USA. Te kontakty świadczą o wzmocnieniu międzynarodowego wsparcia i współpracy w szybko zmieniającym się świecie współczesnych wyzwań geopolitycznych.
Czytaj także
- Prezydent ujawnił bilans ofiar jednej doby: w Zaporożu zginęło pięć osób
- Europa ustali format rozmów z Rosją, ale to Kijów wskaże negocjatora – zapowiedź Zełenskiego
- Prezydent Zełenski stawia Białorusi ultimatum: usunąć wzmacniacze sygnału dla rosyjskich dronów
- Ukraina stawia Białorusi żądanie: likwidacja przekaźników wspierających Rosję
- Atak na Ławrę Peczerską w Kijowie: straty przekraczają pół miliarda hrywien, trwa usuwanie zniszczeń
- Prezydent Zełenski ujawnia warunki ograniczenia wsparcia Białorusi dla rosyjskiej armii

