Zeleński przeprowadził rozmowę z sekretarzem generalnym NATO - szczegóły.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przeprowadził rozmowę telefoniczną z sekretarzem generalnym NATO Markiem Rütte. Podzielił się swoimi wrażeniami z tej rozmowy z głównym sekretarzem sojuszu.
W szczególności Zełenski podziękował za gotowość do udzielenia pomocy ze strony krajów członkowskich NATO oraz za dostarczenie broni do obrony ukraińskiego narodu. Zwrócił też uwagę na znaczenie presji na Rosję w celu zapewnienia pokoju i uratowanych życie.
Doceniamy gotowość do udzielenia dodatkowych 'patriotów', a w tej kwestii już razem pracują Ameryka, Niemcy i Norwegia. Będzie także dostarczenie innej broni w celu ochrony życia naszych ludzi i odparcia rosyjskich ataków.
Ważne jest zwiększenie presji na Rosję dla dobra pokoju i ochrony życia ludzi. Dziękuję, Marku!
Ukraiński prezydent podkreślił znaczenie wsparcia i współpracy z NATO w celu wzmacniania zdolności obronnej kraju oraz zapewnienia bezpieczeństwa państwa.
Czytaj także
- Zielone światło z USA dla licencji na obronę powietrzną? Decyzja należy do Trumpa
- Prezydent ujawnił bilans ofiar jednej doby: w Zaporożu zginęło pięć osób
- Europa ustali format rozmów z Rosją, ale to Kijów wskaże negocjatora – zapowiedź Zełenskiego
- Prezydent Zełenski stawia Białorusi ultimatum: usunąć wzmacniacze sygnału dla rosyjskich dronów
- Ukraina stawia Białorusi żądanie: likwidacja przekaźników wspierających Rosję
- Atak na Ławrę Peczerską w Kijowie: straty przekraczają pół miliarda hrywien, trwa usuwanie zniszczeń

