Zelenski spotkał się z Narendra Modi: o czym porozmawiali.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się w Nowym Jorku z premierem Indii Narendra Modim.
Szef państwa podziękował Indii za wsparcie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, poinformowano w biurze prezydenta.
Wołodymyr Zełenski i Narendra Modi omówili realizację współpracy w kierunkach, o których porozumieli się podczas historycznej wizyty premiera Indii w Kijowie miesiąc temu. Wówczas mowa była o zintensyfikowaniu współpracy handlowo-gospodarczej i obronnej, zaangażowaniu Indii w odbudowę powojenną, a także współpracy w dziedzinach edukacji, nauki i kultury.
Podczas spotkania szczególną uwagę poświęcono zacieśnieniu współpracy na arenach międzynarodowych, w tym w ramach ONZ i G20, a także realizacji Formuły Pokoju i przygotowaniu do drugiego szczytu pokoju.
Czytaj także
- Nocne ataki Ukrainy na rafinerie w Ufie i bazę paliw na Kubaniu – co wiemy
- Ukraina wyłączyła białoruskie wzmacniacze sygnału dla rosyjskich dronów – oto kulisy decyzji Zełenskiego
- Prezydent Zełenski ogłasza atak na trzy cele naftowe w Rosji – nazywa to sankcjami dalekiego zasięgu
- Białoruskie przekaźniki wyłączone od 22 czerwca – czy to osłabi rosyjskie uderzenia na Ukrainę?
- Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich bada sprawę zamkniętego czatu von der Leyen z Zełenskim
- W Gdańsku rozpoczęło się wielkie spotkanie na rzecz odbudowy Ukrainy – najważniejsze informacje

