Zniszczenie magazynu amunicji w Toropcu zmusi Rosjan do przebudowy logistyki - ISW.
Uderzenie sił ukraińskich w magazyn rakiet i amunicji w pobliżu miasta Toropiec w obwodzie Twer zmusi rosyjskie dowództwo do przemyślenia i restrukturyzacji systemu zapewnienia swojej armii zasobami materialno-technicznymi. Tak wynika z raportu Instytutu Studiów nad Wojną.
Specjaliści ISW potwierdzają informacje estońskiego wywiadu, że zniszczenie magazynu w Toropcu znacząco wpłynie na operacje rosyjskich sił zbrojnych w najbliższych miesiącach. Choć dokładna ilość i nomenklatura zniszczonych amunicji pozostają nieznane, analitycy są pewni, że siły ukraińskie zadały poważny cios wrogiej logistyce.
Według ocen ISW, dalsze ataki ukraińskich sił na tyłowe obiekty zapewnienia materialno-technicznego na terenie Rosji zwiększą operacyjne naciski na agresora.
„W szczególności likwidacja arsenałów zmusi rosyjskie dowództwo wojskowe do restrukturyzacji i rozproszenia systemów wsparcia i zapewnienia materialno-technicznego na terenie Rosji w celu złagodzenia skutków takich ataków” - podkreślono w raporcie.
W rezultacie udane działania sił ukraińskich w niszczeniu magazynów amunicji wroga nie tylko osłabiają jego zdolności bojowe, ale także zmuszają do ponownego rozważenia schematów logistycznych, co komplikuje prowadzenie działań bojowych dla armii rosyjskiej.
Przypomnijmy, w sieci pojawiły się nowe zdjęcia satelitarne z miejsca eksplozji rakiety „Sarmat”.
Czytaj także
- Jak uchodźcy i pracownicy z Ukrainy zmienili polską gospodarkę? Nowy wymiar relacji między sąsiadami
- Nowe zasady powrotu do służby po dezercji: ministerstwo podaje szczegóły i terminy
- Tylko tydzień na dopełnienie formalności wojskowych po zmianie adresu – lista wymaganych dokumentów
- Dzień Ojca w cieniu wojny: poruszające przesłanie szefa wywiadu Ukrainy
- Kary za nielegalny wyrąb drzew przy drogach w Ukrainie: grzywny i ryzyko więzienia
- W szpitalach podają różne posiłki w zależności od statusu pacjenta. Jak walczą z nierównościami wobec weteranów?

