Помер Джеймс Вотсон: лауреат Нобеля, що розшифрував ДНК.
Як повідомляє inkorr.com: Джеймс Д. Вотсон, американський біолог і співавтор розшифрування структури ДНК, помер у хоспісі в Іст-Нортпорті, штат Нью-Йорк, у віці 97 років. Його син Дункан підтвердив цю інформацію, зазначивши, що батько відійшов у вічність в п'ятницю. Вотсон здобув всесвітню славу у 1953 році, коли у віці 25 років разом з Френсісом Кріком відкрив структуру ДНК.
У 1962 році Вотсон, Крік та Вілкінс отримали Нобелівську премію з фізіології та медицини за це відкриття.
Внесок у науку та контроверсії
Це відкриття лягло в основу сучасної генетики та молекулярної біології. Однак, попри свої наукові здобутки, Вотсон неоднократно озвучував спірні погляди щодо інтелектуальних різниць між расами, що призвело до втрати професійного авторитету та громадського одобрення.
Через скандальні висловлювання він був звільнений та позбавлений почесних звань, що стало винятковим випадком серед лауреатів Нобелівської премії.
Спадщина Джеймса Вотсона
Джеймс Вотсон помер у хоспісі після боротьби з інфекцією. Його внесок у розвиток генетики став знаковим моментом для науки. Його смерть є великою втратою для наукового світу та людства загалом.
Дослідження та відкриття Вотсона не тільки змінили уявлення про генетику, а й порушили важливі питання щодо етики у науці. Хоча його наукова кар'єра, безумовно, була визначальною, спірні погляди залишили слід у суспільстві, ставлячи під сумнів цінність певних наукових досягнень в контексті моральних стандартів.
Читайте також
- ПФУ роз’яснив різницю між трудовим та страховим стажем: що важливо знати для пенсії
- Українцям пояснили нові правила встановлення кондиціонерів: що треба погодити
- Доплата до пенсії у 2026 році: хто з українців отримає 1297 гривень
- В Україні батькам загрожують штрафи до 5100 грн: за що саме
- Вінницький суд дав 5,5 років військовому за повторне самовільне залишення частини
- Україна повернула 10 дітей з окупації: історії порятунку Кості, Антона та Аліни

