Понад 100 діячів країн Заходу закликали не допустили "мюнхенської змови" щодо України.
Близько 100 діячів з країн Західної Європи у відкритому листі закликали не погоджуватися на угоду з Росією, яка завдасть шкоди Україні.
У листі, який має понад 100 підписів від політиків, науковців, військових, журналістів та інших громадських діячів, зазначається, що якщо Дональд Трамп стане президентом США, його адміністрація спробує укласти угоду з Москвою, яка загрожує інтересам України і європейській безпеці. Якщо президентом стане Камала Гарріс, продовжиться політика стагнації, через яку Україна не отримала достатньо можливостей для перемоги в війні.
У листі також зазначається, що фаталізм урядів Європи, які не вірять у перемогу України і обмежуються зміцненням оборони НАТО після поразки України, може послабити блок. Вони порівнюють це з Мюнхенською угодою 1938 року.
"Це буде штучний мир, досягнутий шляхом угоди європейців про розподіл суверенної держави", - наголошується у листі.
Автори листа висловлюють переконання, що у майбутньому розпочнеться навіть більш масштабна і руйнівна війна.
Підписанти листа стверджують, що є третій шлях, який допоможе Україні перемогти у війні з Росією.
"Шлях до перемоги України існує. Його розуміють у міністерствах оборони країн НАТО в Європі", - переконані підписанти.
В листі повідомляється, що цей курс дій передбачає зобов'язання коаліції країн НАТО, які готові приєднатися до цього кроку, підтримувати військову та фінансову допомогу Києву і знову підтвердити підтримку суверенності України в її міжнародно визнаних межах, зосереджену на чіткій стратегії та теорії перемоги.
Автори звернення наголошують на принципі "хто хоче діяти, може діяти". Це означає, що для підтримки України та її перемоги не потрібно одноголосно схвалювати всіма 32 членами НАТО, але це може бути забезпечено коаліцією країн, які раніше обіцяли допомогти повернути окуповані території Україні та надати реальні гарантії безпеки Києву.
"Міф про невідворотність перемоги Росії. Після 2025 року Москва не зможе підтримувати свої військові зусилля на поточному рівні. Росія втрачає 260 одиниць важкої гармати на місяць, а виробляє лише 20. Крім того, Росія втрачає в середньому 144 бойових машин піхоти на місяць, але виробляє лише 17. У другій половині 2025 року запаси цих зразків озброєння, а також багатьох інших, можуть бути вичерпані", - зазначають автори листа.
Читайте також
- Падіння режиму Асада може послабити позиції Путіна на переговорах з Україною — CNN
- Зарплати в Україні: в яких сферах найбільше зросли виплати
- ОЗХЗ занепокоєна щодо долі значних обсягів хімічної зброї у Сирії
- Ціни на нафту і золото зросли після падіння режиму Асада
- В ООН наполягають на притягненні до відповідальності Асада
- У НБУ оприлюднили статистику кредитування енергетики