Поранені військові цьогоріч отримуватимуть «Пакунок пораненого»: що у нього входить.
Уряд України впроваджує нову ініціативу - видачу "Пакунку пораненого", який включатиме адаптивний одяг та засоби особистої гігієни. Цей пакунок отримуватимуть поранені та хворі військовослужбовці, поліцейські, а також особи служби цивільного захисту. Заступник міністра оборони України, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, зазначив, що "Пакунок пораненого" покриє базові потреби людини в перші дні після госпіталізації, адаптивний одяг буде функціональним та зручним навіть у складних обставинах, враховуючи потреби поранених та осіб з обмеженою рухливістю.
Адаптивний одяг має спеціальні застібки для легкого одягання, виготовлений з м'яких та еластичних матеріалів для комфорту та вільного руху. Він має вільний крій та регульовані елементи для полегшення одягання та підтримки самостійності. "Пакунок пораненого" також включатиме засоби особистої гігієни, такі як рушники, зубна щітка, гель для душу та інші необхідні предмети.
Крім того, військовослужбовці, які брали участь у бойових діях, тепер будуть внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни протягом п'яти днів. Для цього будуть призначені спеціальні уповноважені особи, які збиратимуть та передаватимуть відомості про військових.
Окремі деталі нової ініціативи
До "Пакунку пораненого" входить:
- Адаптивний одяг, зокрема майки, шорти, фуфайки з короткими та довгими рукавами, штани, шкарпетки, капці та рушник;
- Засоби особистої гігієни, які включають рушники, станок для гоління, зубну щітку та пасту, гребінець, шампунь, гель для душу, дезодорант, антисептичний засіб, вологі та сухі серветки, крем для зволоження, санітарно-гігієнічні вироби з паперу та чохол для набору;
- Додаткові предмети для жінок, такі як щітка для волосся, прокладки, косметичні ватні диски, ватні палички та резинка для волосся;
- Окремі предмети для лежачих хворих та осіб з обмеженими можливостями, зокрема чашка для годування, адаптивна ложка-виделка.
Ця ініціатива має на меті підтримку військових та інших службовців, які постраждали під час виконання своїх обов'язків, та забезпечення їх комфортом та гігієною в перші дні після госпіталізації.
Також, згідно з наказом Міноборони, участь військовослужбовців у бойових діях буде фіксуватись у Єдиному державному реєстрі ветеранів війни протягом п'яти днів. Це дозволить контролювати та регулювати виконання вимог законодавства у цій сфері.
Крім цього, Міноборони сприяє у процесі ведення воєнних дій, введенням в експлуатацію українського безпілотного наземного комплексу "Змій логістичний". Цей робот виконуватиме логістичні та евакуаційні завдання у районі бойових дій. "Змій логістичний" враховує вимоги балістичного та протимінного захисту та є малопомітним на місцевості завдяки своїй незначній висоті.
Читайте також
- У Києві повітряна тривога тривала понад годину: було чутно вибухи
- У горах Румунії шукають пʼятьох українців: вони не виходили на зв'язок 20 днів
- Зеленський анонсував нові формати підтримки бригад та комплектування підрозділів
- Росія завдала ракетного удару по Одесі (фото, відео)
- Міноборони допустило до використання новий дрон з красномовною назвою
- «Гарпок» та «Укренерго» недоплачують виробникам зеленої електроенергії – інвестор