Військові можуть повернутися зі СЗЧ через застосунок «Армія+»: нова процедура.
Як повідомляє ТСН: Військовослужбовець може повернутися із самовільної залишення частини (СЗЧ) завдяки мобільному застосунку «Армія+». У пресслужбі Міністерства оборони пояснили, як це зробити. Для відновлення на службі військовий має подати відповідний рапорт через мобільний додаток. Підрозділи ВСП отримують ці рапорти і направляють військовослужбців до одного з батальйонів резерву.
Порядок дій після надходження рапорту
організація взаємодії з військовослужбовцем, який подав заяву; перевірка та уточнення його персональних даних і документів, необхідних для продовження служби
взаємодія з командуванням батальйону резерву
проведення заходів для направлення військовослужбовця до батальйону резерву
Відомство зазначило, що після підтвердження в «Армія+» у військового є 24 години, щоб прибути до відповідного органу управління ВСП, отримати припис і вирушити до резервної частини.
«У резервній частині цей військовий зараховується до списків особового складу батальйону резерву»,
йдеться у повідомленні. Згідно з частиною 5 статті 401 Кримінального кодексу України, військовий, який уперше скоїв СЗЧ під час воєнного стану, може бути звільнений від кримінальної відповідальності.
Капітан ЗСУ Віталій Самойленко раніше зазначав, що нестача особового складу є однією з основних причин самовільного залишення частини, що ускладнює організацію регулярних ротацій.
Ця ініціатива Міністерства оборони є важливим кроком у вирішенні проблеми з поверненням військовослужбовців у стрій. З метою забезпечення оптимальної чисельності підрозділів, використання мобільного застосунку може суттєво спростити процес і зменшити випадки самовільного залишення частин. Ситуація в країні вимагає злагодженості та швидкості в реагуванні на такі виклики.
Читайте також
- СБУ перехопила документ РФ, який спростовує удар дронів по автобусу з білорусами
- Рада відхилила сім постанов щодо бюджету-2026: що зміниться для безпеки та енергетики
- Трамп на G7 запропонував підтримку України в обмін на допомогу з Іраном
- Віце-президент США Венс випустив книгу про віру: про що він написав
- Верховний Суд остаточно відмовив Вовку в поновленні: чи є ризики для реформ
- Втеча чиновників із Криму до 21 червня: що відомо про евакуацію

