Правоохоронці ліквідували схеми ухилення від мобілізації в п’ятьох областях.

Затримання учасників схеми ухилення мобілізації
Затримання учасників схеми ухилення мобілізації

Офіс генерального прокурора повідомляє про знищення схем ухилення від мобілізації, в яких брали участь територіальні центри комплектування. Організаторам незаконних дій була повідомлена підозра.

Деталі із Одещини

Посадовець з антикорупційної діяльності підприємства в Одеській області та його спільник вимагали військовослужбовця заплатити їм $17 тисяч, щоб відмовитися від нього. За ці гроші планували оформити фіктивні документи через лікарів, які мали призвести до визнання військовослужбовця непридатним до служби.

Ситуація в Донецькій області

Працівник одного з територіальних центрів комплектування в Донецькій області вимагав $3 тисячі від військовослужбовця, який прийшов для оновлення даних та отримання бронювання. Якщо відмовлялися, підозрюваний загрожував негайним направленням на передову лінію.

Історії з інших областей

У Черкасах мешканець пропонував непризовним чоловікам "допомогу" у замовленні медичних документів, які слугували основою для виключення з військового обліку. Винагороду він вимагав $5 тисяч.

У Хмельницькій області посадовець від територіального центру комплектування вимагав гроші від військовослужбовця за його постановку на військовий облік та непризов на службу під час мобілізації через обмеження здоров'я. Сума становила $2 тисячі.

У Чернігівській області депутат міської ради допомагала ухилянтам отримати відстрочку від мобілізації, організовуючи їх вступ до фіктивного коледжу. Вона зареєструвала "студента", який отримав довідку для територіального центру комплектування.

Під час розслідування зловживань під час отримання інвалідності правоохоронці проводять обшуки у медико-соціальних експертних комісіях, лікарських установах і обласних прокуратурах різних регіонів України.

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому начальнику одного з управлінь Державної податкової служби Житомирської області, який два роки незаконно отримував середньомісячну зарплату. Посадовець уклав контракт з добровольчим формуванням міської територіальної громади, але ніколи не з'являвся на службу. Це дало йому змогу уникнути виконання посадових обов'язків та залишитись у своєму місті. За два роки податківець майже не виходив за межі свого будинку, але продовжував отримувати 700 тисяч гривень зарплати в податковій.

У міністерстві оборони України один із директорів департаменту отримав підозру у зловживанні своїм посадовим становищем.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua