Прем'єр Словаччини заявив про безальтернативність переговорів для завершення війни.
Прем'єр Словаччини: завершити війну можна лише шляхом переговорів
Як повідомляє Novyny.live: Прем'єр-міністр Словаччини Робер Фіцо наголосив на важливості завершення війни для відновлення України, підкресливши, що це можливо лише через переговори. Він зазначив, що для досягнення миру необхідно зменшити руйнування, оскільки "менше руйнувань означає легшу відбудову". Фіцо підкреслив, що ця руйнівна війна "не має військового вирішення" і може завершитися тільки за столом переговорів.
Словаччина активно підтримує Україну, приймаючи понад 150 тисяч українців, що складає близько 2,6% населення країни. У рамках співпраці між державами заплановано проведення четвертого спільного засідання урядів України та Словаччини. Країни також реалізують інфраструктурні ініціативи загальною вартістю близько 100 млн євро, що свідчить про їх прагнення до тісної співпраці в умовах поточної ситуації.
Енергетична співпраця
У сфері енергетичної співпраці Словаччина та Україна продовжують працювати над будівництвом нового електроенергетичного інтерконектора між Великими Капушанами і Мукачевом. Робер Фіцо зазначив:
“Ми співпрацюємо для забезпечення стабільності української енергетичної системи та підтримуємо її інтеграцію до європейського енергетичного ринку.”Ці заходи підкреслюють зусилля обох країн у зміцненні енергетичної безпеки та розвитку інфраструктури.
Словаччина, як один з ключових партнерів України, продовжує реалізовувати спільні проєкти та ініціативи, які сприяють покращенню умов для біженців та відновлення країни.
Важливість заяви прем'єра Словаччини полягає в тому, що вона відображає прагнення країни до мирного вирішення конфлікту в Україні, що може стати переможним для регіональної стабільності. Співпраця між Словаччиною та Україною в різних сферах, включаючи енергетику та інфраструктуру, свідчить про зростаючі зв'язки між країнами та їх спільну мету — підтримку відновлення України в умовах триваючої війни. Це може позитивно вплинути на міжнародну політичну ситуацію та допомогти залучити додаткові ресурси для відновлення регіону.
Читайте також
- Україна отримає 10 млрд євро інвестицій: 160 угод підписано на конференції в Гданську
- Конференція у Гданську: Україна отримала перший транш 90-мільярдного кредиту
- Гданськ приймає Конференцію з відновлення України: Фіцо та Свириденко обговорять угоди на 10 млрд доларів
- Фіцо після вибуху в Констанці закликав до переговорів з Москвою: реакція Словаччини
- Кредит ЄС на 90 мільярдів євро для України під загрозою: що кажуть у Брюсселі
- Сіярто визнав таємні дзвінки Лаврову: політика санкцій ЄС провальна

