Приватний продакшн уже заробив третину мільярда на Єдиному телемарафоні.

Приватний продакшн на Єдиному телемарафоні
Приватний продакшн на Єдиному телемарафоні

Приватна компанія "Кінокіт" заробила 332,2 млн грн на виготовленні телевізійних програм

Протягом 2022-2024 років ТОВ "Кінокіт" заробило 332,2 млн грн на створенні телевізійних програм для цілодобового інформаційного марафону "Єдині новини #UAразом". У 2025 році компанія отримала новий договір на 101,5 млн грн. Хто заробить на телемарафоні у 2025 році?".

Бюджетні кошти на рахунки ТОВ "Кінокіт" надходять від державного каналу "Рада". Загалом, протягом 2022-2024 років канал виділив 332,2 млн грн.

1 січня 2025 року директори каналу "Рада" та приватної компанії "Кінокіт" підписали новий договір на виготовлення інформаційного контенту для телемарафону загальною вартістю 101,5 млн грн.

Ці кошти будуть використані на створення новинних блоків, підсумків дня, ток-шоу та репортажів для телемарафону. Всього буде створено 60 тис. хвилин контенту для телемарафону. Вартість хвилини контенту становитиме 1692 грн (з ПДВ).

Канал "Рада" став ключовим клієнтом компанії "Кінокіт"

Канал "Рада" має свій слот у телемарафоні, де відбувається трансляція інформаційних повідомлень та інтерв'ю. Для цього компанія "Кінокіт" забезпечує створення та виробництво контенту.

За 2023 рік мовлення каналу "Рада" у слоті телемарафону становило 23,6%, а в І півріччі 2024 року - 37,8%.

Компанія "Кінокіт" і її зв'язки з владою

Компанію "Кінокіт" засновано у 2017 році акторкою Юлією Дроздовою. З грудня 2021 року вона є власницею компанії. "Кінокіт" отримав перший бюджетний контракт у 2019 році щодо технічного забезпечення зйомки і трансляції пресмарафону Зеленського. Після цього компанія отримала багато інших контрактів з державними каналами.

Зв'язок "Кінокіта" з державою

За відомостями з ProZorro, компанія "Кінокіт" отримала бюджетні підряди, виготовляючи контент для державних каналів, зокрема "Ради". З 2021 року "Рада" стала ключовим клієнтом компанії.

Критика телемарафону та вимога до української влади

Національний телемарафон "Єдині новини" отримав критику з боку Європейської комісії. Також професійна журналістська організація EFJ закликала українську владу переглянути формат телемарафону та можливість закриття проєкту.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua