Путінський археолог, проводячи розкопки в Криму, завдав Україні збитків на 200 млн.
Українські правоохоронці зібрали докази проти громадянина Росії, який викрав українську культурну спадщину в окупованому Криму. Про це повідомила Служба безпеки України.
Мова йде про Олександра Бутягіна, завідувача сектору археології Державного Ермітажу в Санкт-Петербурзі. Експерти оцінили збитки, завдані Україні через його "археологічну експедицію", у понад 200 млн грн.
У 2014 році, під час експедиції особисто відвіданої Путіним, були проведені незаконні розкопки на об'єкті української культурної спадщини в Криму. Група підозрюваних зняла "культурний шар" українського півострова на глибину 2 метри, проведенням незаконних розкопок на площі сотні квадратних метрів.
Головним об'єктом діяльності групи є археологічний комплекс "Стародавнє місто Мірмекій" в Керчі.
Експертиза підтвердила, що росіяни завдали шкоди українській історичній локації та заподіяли значні збитки.
На основі отриманих доказів, археологу було повідомлено про підозру у злочині з незаконних пошукових робіт на археологічному об'єкті, знищенні, пошкодженні або руйнуванні об'єктів культурної спадщини з метою пошуку цінних предметів.
Розглядається питання оголошення міжнародного розшуку Бутягіна з метою притягнення його до кримінальної відповідальності за злочини проти тисячолітньої культури Української держави.
Нагадуємо, що Лі Вон Чоль, який підняв прапор Росії над Луганською ОДА в 2014 році, також отримав підозру. Він брав участь у масових заворушеннях, організовував проросійські мітинги та бійки, а також викликав страх серед місцевих патріотів.
Читайте також
- Спецпризначенці вивели з оточення на Курщині 16 військових Сил оборони (відео)
- Британська розвідка розповіла про наслідки удару по базі Каспійської флотилії
- У Маріуполі окупанти продають квартири в новобудовах: ціна місцевим не по кишені
- Україна веде перемовини з європейськими авіакомпаніями про відкриття деяких аеропортів
- Окупанти зайшли у село Гремʼяч? Держприкордонслужба зробила заяву
- Сонячні панелі стали максимально дешевими у Європі