Пільги на електромобілі продовжили до 2027 року: хто зможе ввезти авто без мита.
22.10.2025
2298
Журналіст
Шосталь Олександр
22.10.2025
2298
Парламент продовжив пільги на ввезення електромобілів
Український парламент ухвалив рішення про продовження пільгових умов на імпорт електромобілів. Як повідомила газета "Хвиля", ініціативу запропонував нардеп Ярослав Железняк. Його правка №1061 отримала підтримку 248 депутатів, що дозволить українцям ввозити електрокари на пільгових умовах ще на один рік – до 2027 року. Однак остаточне рішення залишається під питанням, адже Кабінет Міністрів має подати фінальну версію документа в листопаді. Голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетьманцев зазначив, що пільги на 2026 рік не будуть продовжені через невідповідність законодавству. Він підкреслив, що зміни, які дозволяють імпорт електромобілів без сплати митних зборів, не можуть бути ухвалені до другого читання. Тож українці можуть сподіватися на можливість продовжити імпорт електрокарів без мит на ще два роки. Проте вже найближчим часом це може призвести до суттєвого підвищення цін на такі автомобілі для споживачів в Україні.Глава фінансового комітету ВРУ Данило Гетьманцев заявив, що пільгу на 2026 рік не буде продовжено через невідповідність законодавству.
Як повідомляє inkorr.com: Таким чином, хоча можливість ввезення електромобілів на пільгових умовах залишається, обмеження можуть серйозно вплинути на ринок автомобілів в Україні. Якщо Кабінет Міністрів не внесе зміни, громадяни можуть зіткнутися з підвищенням цін, що, безсумнівно, вплине на рішення покупців про придбання нових електрокарів.
Читайте також
- Уряд затвердив бюджетну декларацію до 2029 року: курс долара, інфляція та зарплати
- Обшуки у фігуранта «плівок Міндіча» Веселого: що відомо про справу
- НАБУ провело обшуки в Держфінмоніторингу: чи зникли 200 мільйонів на фортифікації
- Рада ухвалила ключові закони для ЄС: що розблокує 4 млрд євро для України
- Військовим готують підвищення зарплат до 30 тисяч: у чому проблема
- Кабмін відмовився закладати кошти на армію у бюджет-2026: дефіцит сягнув 180 мільярдів

