Речник ТЦК пояснив, як проходить розшук громадян, які порушили військовий облік.
Речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін розповів, як саме органи розшукують громадян, які не виконали вимоги військового обліку. За Істоміновими словами, якщо людина не надала свої дані в ТЦК, то автоматично вона не включається до розшуку.
Все-таки, якщо людина не вказала свої дані, тобто не дотримала вимог закону, то до неї автоматично не застосовується розшук, принаймні поки що так. Але якщо вона не явилася за повісткою, то її включають до розшуку, тобто надсилають запит до поліції. До запиту додається корінець повістки, який залишається в ТЦК. Це додається до звернення, і лише після цього поліція проводить розшукові дії", - додав Істомін.
Загального списку людей, які не оновили свої дані в ТЦК та СП, немає. Представник ТЦК пояснив, що інформація передається до поліції по кожному правопорушнику окремо.
Після того, як військовослужбовці ТЦК та СП надсилають до поліції запит на доставлення людини, розшукові дії або заходи затримання проводяться вже правоохоронцями, пояснив Істомін.
Практично кожна силова структура або правоохоронний орган має право затримувати людину. Однак, щодо затримання у рамках мобілізації, в цьому випадку військовослужбовці ТЦК співпрацюють з поліцією.
ТЦК повідомляє поліцію про необхідність доставлення особи для складання протоколу про адміністративне правопорушення та подальших дій. У межах своїх повноважень поліція розшукує, затримує та доставляє таку людину. Немає ситуацій, коли до громадянина, який вказав свої дані і виконує вимоги військового обліку, раптово під'їжджає машина для затримання без перевірки документів, як це іноді описується в анонімних Telegram-каналах. Усі дії здійснюються згідно з законодавством", - пояснив Істомін.
Технічно затримання може відбуватися двома способами: людину зупиняють, наприклад, на блокпосту, встановлюють, що вона перебуває у розшуку поліції за запитом ТЦК та СП, затримують і доставляють до установи.
Другий варіант - коли поліція встановлює місце проживання цієї людини і приїжджає спеціально для адміністративного затримання у межах своїх повноважень. У такому випадку може бути "затримання без перевірки документів". Поліція вже знає, де знаходиться особа, і перевірку документів не потрібно проводити", - сказав речник ТЦК та СП Істомін.
Нагадаємо, що військовозобов'язані громадяни, які раніше мали статус "обмежено придатний", повинні повторно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Це треба зробити до 5 лютого 2025 року, повідомив начальник відділення військового обліку Рівненського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Бодін під час інтерв'ю "Суспільному".
Раніше "Главком" повідомив повний перелік хвороб, які є підставою для прийняття рішення ВЛК про непридатність до військової служби і виключення з військового обліку.
До речі, якщо засолдатований проживає не за місцем прописки, це не заважає оновленню даних в Територіальних центрах комплектування. Після внесення даних до єдиного реєстру за попереднім місцем реєстрації чоловік автоматично буде знятий з обліку.
Читайте також
- Екснардеп Парасюк звернувся до президента із вимогою
- День пам'яті жертв Голодомору: МВС оприлюднило тисячі кримінальних справ
- Помаранчевій революції – 20. Соратники розказали, хто з політиків переконав Ющенка готуватися до Майдану
- Ліквідовано сотні солдатів КНДР: наслідки удару Storm Shadow по Курщині
- Помер ексофіцер США, який просив Путіна про громадянство Росії
- РФ може знову провести випробувальні пуски балістичних ракет: деталі від ISW