Reuters: США погрожували позбавити Україну доступу до супутникового інтернету Starlink.

Супутниковий інтернет Starlink заборонено в Україні
Супутниковий інтернет Starlink заборонено в Україні

За даними агентства Reuters, США можуть припинити надання супутникового інтернету Starlink Україні, якщо Київ не погодиться на умови угоди про мінеральні ресурси.

Україна користується інтернетом через супутникову систему Starlink, яка належить компанії SpaceX, що належить Ілону Маску. Проте, США висунили питання про можливе припинення послуги через незгоду з українською стороною щодо угоди про мінеральні ресурси.

Україна працює на Starlink. Вони вважають його своєю Полярною зіркою. Втрата Starlink... була б величезним ударом. - зазначив джерело.

Ця супутникова система є критично важливою для забезпечення інтернет-зв'язку в Україні, особливо в постраждалій від війни території та збройних сил.

Президент України Володимир Зеленський відхилив початкову пропозицію США щодо мінеральних ресурсів країни, зазначивши, що не було надано конкретних гарантій безпеки.

Зараз американська та українська команди працюють над угодою, а президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що очікує швидкого підписання угоди.

Проте, Ілон Маск раніше вже обмежив доступ до Starlink для України після більш критичної оцінки ситуації у війні з Росією. Старший науковий співробітник Мелінда Харінг також підкреслила, що втрата Starlink змінила б баланс сил у використанні дронів та артилерійських снарядів.

Минулого року Україна висунула ідею про відкриття своїх критично важливих мінералів для інвестицій союзників у рамках "плану перемоги". Трамп підтримав цю ідею, пропонуючи обмін мінералами на фінансову підтримку її військовим зусиллям.


Читайте також

Реклама