Росія погрожує ударами по Латвії: чи готова Європа до нової війни.
Агресивні дії Росії та їх наслідки
Як повідомляє Espreso.tv: Росія продовжує агресивні дії проти України, загострюючи риторику щодо країн Балтії та НАТО. Зокрема, лунають погрози про удари по "центрах прийняття рішень" у Латвії. Незважаючи на ці заяви, наразі немає ознак можливих нападів на країни Балтії. Водночас фіксуються інциденти, пов'язані з наближенням безпілотників до повітряного простору Литви з боку Білорусі.
За оцінками західної розвідки, російські війська зазнають значних втрат, втрачаючи близько 35 000 солдатів щомісяця. Ця інформація свідчить про постійні бойові дії та важкі умови, в яких перебувають російські військові. У відповідь на загрози з боку Росії Швеція починає готуватися до можливості окупації Росією одного з островів у Балтійському морі.
Ситуація в Європі та реакція країн
На фоні зростання напруги, 22 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що прагне зробити німецьку армію "найсильнішою в Європі". Крім того, нідерландська служба військової розвідки MIVD повідомила, що Росія може розпочати збройний конфлікт з НАТО протягом року після завершення бойових дій в Україні. Пол Йонсон зазначив, що ситуація безпеки в Європі погіршилася протягом останніх 24 місяців.
На думку прем'єр-міністра Естонії Кая Каллас, якщо Росія просто мобілізується для цієї війни, це подасть сигнал, що вона насправді не виграє цю війну. Ситуація в регіоні залишається напруженою, і країни Європи продовжують зміцнювати свої оборонні спроможності у відповідь на зростаючу загрозу з боку Росії.
Збільшення військової активності Росії та її погрози країнам Балтії свідчать про ескалацію напруженості в регіоні, що вимагає від держав НАТО посилення своїх оборонних стратегій. Країни Європи, враховуючи можливі сценарії розвитку подій, активно працюють над зміцненням своїх військових сил, що є відповіддю на потенційні загрози з боку Росії.
Ці дії також відображають загальну тенденцію до збільшення витрат на оборону в Європі, оскільки держави намагаються підвищити свою готовність до можливих військових конфліктів у майбутньому.
Читайте також
- Удари по Криму спричинили колапс: Романенко про ефективність дронів і ракет
- Російські війська мають проблеми зі зв’язком: ворог не може координувати штурми
- Україна вразила виробника «Іскандерів» у Волгограді: Зеленський назвав цілі санкцій
- Нічна атака РФ: Сили ППО знищили 132 ракети та дрони зі 150
- ЗСУ ліквідували 1250 окупантів за добу: нові втрати армії РФ
- Удар по «Титану-Барикади» у Волгограді: ракети «Фламінго» вразили ключовий об’єкт ОПК РФ

