Росія втрачає лікарів: дефіцит медиків досяг критичної межі.
Як повідомляє inkorr.com: В Росії спостерігається зростання дефіциту лікарів первинної ланки, швидкої медичної допомоги та середнього медперсоналу. За даними Служби зовнішньої розвідки України, кількість медичних працівників, що підпорядковуються російському Міністерству охорони здоров’я, зменшилася з понад 600 тисяч у 2000 році до 549 тисяч у 2023 році. Лише третина з них займається безпосередньою роботою з пацієнтами.
"У середнього медперсоналу – аналогічна динаміка: у 2024 році в державних і муніципальних закладах нараховувалося 1,18 млн працівників, що на 16% менше, ніж у 2000-му. Реальні доходи за останнє десятиліття не зросли, а в 40 регіонах – навіть знизилися. Це призводить до високої плинності кадрів як у державному, так і в приватному секторах"
Перевантаження медиків
Більше двох третин лікарів змушені працювати понад норму. Наприклад, дільничний терапевт обслуговує в середньому 2,8 тисячі пацієнтів при стандарті в 1,7 тисячі, а лікар швидкої допомоги відповідає за 16 тисяч осіб замість нормативних 9,5 тисяч. Внаслідок цього спостерігається гостра нестача кадрів у первинній ланці та в окремих спеціалізаціях, таких як стоматологія, урологія та гастроентерологія.
Серйозні наслідки
Дефіцит медичних працівників в Росії стає все більшою проблемою. Зменшення кількості лікарів і медсестер призводить до перевантаження працівників та неспроможності якісно обслуговувати всіх пацієнтів. Ця ситуація може мати серйозні наслідки для системи охорони здоров'я країни.
Усе це свідчить про те, що система охорони здоров'я в Росії потребує термінових реформ для покращення умов праці медичних працівників та забезпечення належного рівня медичного обслуговування. Необхідність залучення нових кадрів та їх підтримка стає критично важливою для подолання цієї кризи.
Читайте також
- Автомобілі стрімко дешевшають: які бренди втрачають найменше за три роки
- Україна виділила 40 млрд грн на зиму: 5,4 млрд євро потрібні додатково
- Українців чекає подорожчання солі: скільки коштує імпорт у супермаркетах
- Британський суд визнав незаконним рейдерство української фармкорпорації: що відомо
- Україна отримає «рій» суден для знищення «шахедів» у Чорному морі
- Економіка Росії офіційно увійшла в рецесію: дефіцит бюджету сягнув 6 трильйонів рублів

