Розвідка оцінила рівень загрози використання Росією тактичної ядерної зброї .

Розвідка оцінила рівень загрози
Розвідка оцінила рівень загрози

Рівень загрози застосування Росією тактичної ядерної зброї наразі є низьким. Про це заявив заступник начальника Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Вадим Скібіцький на експертній дискусії "Геноцидальні практики РФ в Україні: від Голодомору до російсько-української війни", повідомляє "Укрінформ".

«Ядерна загроза зберігається. Вона нікуди не зникла. Якщо є носії і є ядерний заряд, то загроза є. Рівень цієї загрози може бути або високий, або низький. Зараз низький. Ми відслідковуємо все, що з цим повʼязано», – наголосив представник ГУР.

Зауважено, що Росія може мати до 10 нових балістичних ракет, якими було вдарено по Дніпру.

За даними ГУР, 21 листопада Росія завдала удару України, використовуючи будь-яку балістичну ракету, можливо з комплексу «Кєдр». Під час польоту ракети з моменту запуску в Астраханській області до влучання в Дніпро пройшло 15 хвилин. Ракета мала 6 бойових частин, кожна з них була оснащена 6 суббоєприпасами.

Зазначено, що 21 листопада Росія атакувала Дніпро міжконтинентальною балістичною ракетою РС-26 «Рубіж», а не середньої дальності «Орєшнік».

Очільник Кремля Володимир Путін повідомив, що російські війська 21 листопада вдарили по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності "Орєшнік". Заявлялося, що було уражено "промисловий комплекс, який виробляє ракетну техніку".

Раніше повідомлялося, що російські війська вперше вдарили по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою. Таким чином, Україна стала першою країною у світі, проти якої було застосовано міжконтинентальну балістичну ракету.

За допомогою нарощування виробництва і пауз в обстрілах, Росія зараз має понад 1,5 тис. ракет з дальністю понад 350 км.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua