Розвідка України: Росія не втратила впливу в Африці після загибелі Пригожина.

Російський вплив в Африці
Російський вплив в Африці Фото: Novyny.live

Вплив Росії в Африці

Як повідомляє Novyny.live: Представник ГУР МО України Андрій Черняк заявив про збереження впливу Росії в Африці, незважаючи на загибель Євгена Пригожина та розпад приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер". Він зазначив, що за останні три роки Росія не втратила суттєвого впливу в цьому регіоні. Попри поразки ПВК "Вагнер" в Україні та невдалий заколот в Росії, вплив Москви в Африці залишається значним.

Андрій Черняк підкреслив, що залишки "Вагнера" були реорганізовані в Африканський корпус, який налічує від 8 до 10 тисяч бойовиків. Цей новий підрозділ продовжує підтримувати військові хунти в регіоні.

“Незважаючи на ці воістину принизливі поразки, говорити про втрату Росією своїх позицій в Африці поки що зарано”, — зазначив Черняк.

Підривна діяльність та активність російських найманців

Додатково він вказав на те, що підривна робота в Африці здійснюється російськими спецслужбами, зокрема Генеральним штабом військової розвідки та Службою зовнішньої розвідки РФ. Ці дії свідчать про наміри Кремля зберегти вплив у країнах Африки, незважаючи на внутрішні проблеми та втрати.

У зв'язку з цими подіями, було відзначено, що в Азербайджані в липні 2025 року затримали двох учасників ПВК "Вагнер", що може свідчити про продовження активності російських найманців у різних регіонах. Також восени 2025 року Кирила Буданова запитали про смерть Євгена Пригожина, що підкреслює триваючий інтерес до подій навколо цієї особи та її впливу на російську військову стратегію в Африці.

Російський вплив в Африці залишається важливим аспектом глобальної геополітики, оскільки країни регіону часто є об'єктом боротьби між великими державами за ресурси та стратегічні позиції. Збереження військової присутності через реорганізовані структури, такі як Африканський корпус, може вказувати на те, що Росія активно шукає нові шляхи для підтримки своєї політики в Африці, незважаючи на внутрішні виклики. Це також може вплинути на політичну ситуацію в країнах, де Москва намагається зміцнити свої позиції, підтримуючи місцеві режими та хунти.


Читайте також

Реклама