Бурдж Халіф – скільки поверхів у найвищій будівлі світу?.
Складно знайти у світі людину, яка не знає про Бурдж Халіф. Йдеться про найвищу будівлю у світі. Мова навіть не про те, burj khalifa скільки поверхів, а про те, наскільки неймовірною і величезною здається ця споруда.
При цьому йдеться не просто про поверховість. Усі поверхи, ліфти і кожен метр будівлі використовується за призначенням. Всередині багато різних закладів і розважальних центрів.
Бурдж Халіфа кількість поверхів?
Для початку слід кілька слів сказати про те, яка це будівля і наскільки вона висока. У світі чимало дійсно високих і вражаючих будівель. Вони мають і різну історію, і різну кількість метрів. Тому, якщо оцінювати справедливо, то Бурдж Халіфа поверховість не найважливіший критерій.
Розглядаючи цілу картину, і з огляду на бурдж халіфа скільки метрів усього, варто згадати всі найвищі будови світу:
-
Бурдж Халіфа (Дубай, ОАЕ, 828 метрів, 163 поверхи).
-
Шанхайська вежа Цинмао (Шанхай, Китай, 632 метри, 128 поверхів).
-
Абраудж Аль-Байт (Мекка, Саудівська Аравія, 601 метр, 120 поверхів).
-
Лотте Ворлд Тауер (Сеул, Південна Корея, 555 метрів, 123 поверхи).
-
Лотте Ворлд Тауер Суджоу (Суджоу, Китай, 528 метрів, 123 поверхи).
-
Тайпей 101 (Тайбей, Тайвань, 508 метрів, 101 поверх).
-
Шанхайська вежа Цзин Мао (Шанхай, Китай, 501 метр, 88 поверхів).
У кожної з цих будівель своя історія, призначення і відповідно популярність. Загалом високих будівель у світі досить багато.
Бурдж Халіфа скільки метрів?
Повернемося до найвищої будівлі. Історія створення Бурдж Халіфа почалася ще у 2000-х, коли уряд ОАЕ вирішив створити новий символ прогресу та процвітання країни. Саме цю мету переслідували високопоставлені особи. Потрібно було показати, наскільки ОАЕ зробили крок уперед.
У 2004 році почалося активне будівництво під керівництвом компанії Samsung C&T з Південної Кореї. Проектування було доручено американській архітектурній фірмі Skidmore, Owings & Merrill. Загалом, незважаючи на символізм будівлі, до її створення не були безпосередньо задіяні місцеві жителі.
Остаточно Бурдж Халіфа був відкритий для публіки в січні 2010 року, ставши найвищою будівлею у світі. Здіймаючись на 828 метрів, він став не тільки технічним і архітектурним досягненням, а й символом сили, інновації та прогресу ОАЕ. Утім, попри всю помпезність, творці не до кінця домоглися бажаного ефекту публіки. Уже в наступні роки на рахунок Бурджа приписувалося чимало глузувань, критики в химерності та хвастощах.
Чим ще знаменита найвища будівля у світі?
Неминуче найвища будівля у світі отримала чимало своїх особливостей. Утім, з роками (а будівля досить "молода") таких історій буде все більше:
-
Висота. Бурдж Халіфа є найвищою будівлею у світі, сягаючи висоти 828 метрів (2717 футів).
-
Система ліфтів. Будівля оснащена однією з найшвидших систем ліфтів у світі, здатних доставити пасажирів на висоту в 124 поверхи всього за 60 секунд.
-
Інтер'єри. Усередині Бурдж Халіфа розташовані розкішні житлові та комерційні приміщення, а також готелі та ресторани, бутики провідних світових брендів.
-
На вершинах Бурдж Халіфа розташовані спеціальні майданчики, звідки відкриваються захоплюючі краєвиди на Дубай і пустелю навколо.
-
Будівля славиться своїми вражаючими світловими шоу, які відбуваються щовечора, створюючи захопливий краєвид для жителів і гостей Дубая.
-
У будівництві Бурдж Халіфа використовували передові технології для зниження енергоспоживання і водоспоживання, що безсумнівно корисно для екології.
-
Попри фінансові труднощі, спричинені світовою економічною кризою 2008 року, будівництво Бурдж Халіфа було завершено завдяки зусиллям уряду та інвесторів.
Ці факти роблять Бурдж Халіфа не тільки видатною інженерною спорудою, а й знаком процвітання та амбіцій ОАЕ.
Унікальність на кордоні з нереальними вимогами
Бурдж Халіфа був спроєктований і збудований з метою створення символу прогресу та привернення уваги світу до Дубаю та Об'єднаних Арабських Еміратів. Його висота була обрана не тільки як технічне досягнення, а й як спосіб встановити рекорд і зміцнити статус Дубая як світового центру бізнесу, туризму і культури. Таким чином, будівництво високої будівлі стало символом амбіцій ОАЕ та їхнього прагнення до зростання і розвитку.
Саме цей досить амбітний символіз ще не раз згадають творцям будівлі.
Бурдж Халіфа має 163 поверхи. На цих поверхах розташовані різні об'єкти, включно з житловими квартирами, офісними приміщеннями, готелями, ресторанами, спостережними майданчиками, а також торговельними та розважальними закладами. Загалом, будівля слугує багатофункціональним центром, надаючи різноманітні послуги і простори для роботи, відпочинку та розваг. Вартість кожного квадратного метра просто неймовірна. Жити або відпочивати в Бурдж Халіфі вважається престижним, а іноді неможливим. Якоюсь мірою амбітні плани творців найвищої будівлі у світі вдалося реалізувати.
Читайте также
- Китай вивів у море невідомий корабель з цивільним маркуванням
- В Великобритании арестовали террориста, которого ФБР разыскивало более 20 лет
- В соседнем с Украиной государстве произошли два землетрясения за день
- «Перечекати ядерний вибух»: на тлі погроз Путіна жителі Британії розкуповують бункери
- У берегов США найдена рыба «Дня суда»: она считается вестником бедствий
- Япония меняет премьер-министра: что о нем известно