Санкції США вдарили по тіньовому танкерному флоту РФ: наслідки.

Санкції США - тіньовий танкерний флот РФ
Санкції США - тіньовий танкерний флот РФ

США оголосили про масштабні санкції проти російського енергетичного сектору

Сполучені Штати оголосили про введення санкцій проти понад 400 організацій та осіб, що займаються російським енергетичним сектором. Серед них - великі нафтові та газовидобувні компанії, такі як "Газпромнафта" та "Сургутнафтогаз", а також їх дочірні компанії. Санкції також стосуються танкерів тіньового флоту РФ та страхових компаній, які їх страхують. Санкції також накладено на членів ради директорів "Росатому". Ці заходи мають на меті завдати Росії значних збитків та обмежити фінансування війни проти України.

На наступний день після введення санкцій, вже були помітні результати. Китай та Індія відмовились приймати танкери тіньового флоту РФ, що привело до збоїв у системі експорту енергії з Росії. Крім того, "Газпром" оголосив про звільнення працівників, а міф про незвірячість Росії до санкцій був розбитий. Також виявлено, що тіньовий флот РФ несе екологічну загрозу та може використовуватися для гібридної війни проти заходу.

Санкції США проти танкерів тіньового флоту РФ

Танкери тіньового флоту РФ, які здійснюють незаконні операції з підсанкційною російською нафтою, потрапили під санкції США. Внаслідок цих заходів операції флоту значно зменшилися, а Росія зазнала фінансових втрат. Судна тіньового флоту використовують різні способи ускладнення ідентифікації та обмеження діяльності кораблів, що перевозять підсанкційні товари. Це порушує міжнародне морське право та збільшує ризик аварійних ситуацій.

Танкери тіньового флоту, які використовують прапори різних країн та послуги третіх сторін, також мають непридатний технічний стан та створюють екологічну загрозу. Недавній інцидент з пошкодженням телекомунікаційного кабелю в Балтійському морі став доказом використання тіньового флоту для гібридної війни проти заходу. Ці санкції спрямовані на зменшення можливостей РФ у проведенні цих операцій та на покарання за порушення міжнародного права.

Позиція Китаю та Індії

Після введення санкцій США проти танкерів тіньового флоту РФ, Китай та Індія відмовились приймати ці судна. Це призвело до скорочення транспортування нафти з Росії та збоїв у енергетичному експорті. Однак, це не становить проблеми для поставок нафти в Індію, оскільки є інші джерела постачання. Крім того, китайські порти ввели обмеження проти танкерів, які потрапили під санкції.

Тіньовий флот РФ як загроза для безпеки

Російський тіньовий флот, який складає 17% світового нафтового танкерного флоту, становить загрозу для безпеки та морських перевезень. Його можна використовувати для стратегічних морських перевезень і навіть для військових конфліктів. Введення санкцій проти флоту має на меті зміцнення безпеки та переваг США в цій сфері. Також Україна та її союзники залучили до обговорення питання посилення санкційного тиску на РФ і питання ембарго на імпорт російського газу.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua