СБУ провела операцію “Паутина”: уражено 41 літак РФ, знищено до 13 одиниць.
Операція "Паутина"
Як повідомляє UATV: 1 червня 2025 року Служба безпеки України провела операцію під назвою "Паутина", внаслідок якої були атаковані російські військові аеродроми. Ці дії призвели до знищення частини стратегічної авіації Російської Федерації. Атакованими виявилися аеродроми:
- Дягилево
- Оленья
- Іваново
- Біла
У результаті операції було атаковано 41 літак, з яких до 13 одиниць було знищено. Серед атакованих літаків знаходилися:
- А-50
- Ту-95
- Ту-22
- Ту-160
- Ан-12
- Іл-78
Важливо зазначити, що значна частина знищених літаків потребуватиме відновлення, яке може зайняти багато років.
"Операція була беспрецедентною, тому що вперше в історії на території Росії були атаковані літаки стратегічної авіації." - Олександр Мусиенко, експерт у військових питаннях
Ця операція стала важливим етапом у військових діях, підкреслюючи нові підходи до боротьби з російською агресією.
Операція "Паутина" може мати значні наслідки для подальшого розвитку конфлікту між Україною та Росією, оскільки знищення стратегічної авіації може вплинути на можливості Росії проводити повітряні операції проти України. Цей випадок також може спонукати міжнародну спільноту до переосмислення своєї підтримки обох сторін конфлікту, враховуючи нові реалії на полі бою. В подальшому, аналітики та військові експерти будуть уважно стежити за відповіддю Росії на ці атаки, що може визначити хід подій на фронті.
Читайте також
- Удари по Азовському морю та Криму: Україна ламає логістику російських військ
- Ракетний удар по Одещині: постраждало цивільне судно під флагом Маршаллових Островів
- Росія активізувала наступ на Словʼянськ і Краматорськ: 20% боїв — на Покровському напрямку
- Російській армії наказали активізувати удари дронами по цивільних: деталі від ГУР
- Бійці НГУ знищили російський ЗРК «Тор» за $25 млн: як це вдалося
- Втрати армії РФ зросли до 1400 на добу: що відбувається на фронті

