СБУ вразила нафтовий термінал порту Усть-Луга: друга атака на експорт РФ за тиждень.

Удар СБУ по нафтовому терміналу Усть-Луги
Удар СБУ по нафтовому терміналу Усть-Луги Фото: UATV

Операція СБУ в порту Усть-Луга

Як повідомляє UATV: Служба безпеки України (СБУ) здійснила спеціальну операцію, яка вразила інфраструктуру нафтового термінала порту Усть-Луга в Росії 25 березня. Ця атака стала другою за тиждень, спрямованою на російський нафтовий експорт у Балтиці, попередня ж операція відбулася по порту Приморск.

Порт Усть-Луга є ключовим морським портом Російської Федерації на Балтиці, і в ході цієї операції дальнобойні дрони СБУ пройшли більше 900 км. Внаслідок атаки вражені нафтові стендери та резервуари з нафтою, що стало причиною масштабного пожежі на території порту.

“Сьогоднішня спецоперація — це символічний 'подарок' врагу ко Дню СБУ”

Євгеній Хмара, представник СБУ

Таким чином, СБУ продовжує свої дії, намагаючись вплинути на російський нафтовий експорт та демонструючи здатність проводити дальні операції.

Стратегічна важливість контролю над нафтовими маршрутами

Ця акція підкреслює стратегічну важливість контролю над нафтовими маршрутами в умовах триваючого конфлікту між Україною та Росією. Вразливість російської інфраструктури може суттєво вплинути на економіку країни, що залежить від доходів від експорту нафти.

Операції СБУ демонструють зростаючу можливість України проводити далекобійні атаки, що може змінити баланс сил у регіоні.


Читайте також

Реклама