Сильне виверження вулкану спричинить «кліматичний хаос» на Землі – кліматолог .

Виверження вулкану - загалом катастрофа
Виверження вулкану - загалом катастрофа

Професор Маркус Штоффель повідомив, що у цьому столітті може статися потужне виверження вулкану, яке спричинить "кліматичний хаос".

Вчені нагадують про виверження вулкана Тамбор у 1815 році, яке спричинило зниження температури і голод. Зараз вчені спостерігають за можливими виверженнями вулканів, які можуть відбутися в будь-якому місці.

"Людство не має жодного плану", - заявив професор Штоффель. "Наслідки можуть бути навіть гіршими, ніж у 1815 році", - додав професор Майкл Рампіно.

Вплив вулканів на клімат

Вулкани впливають на формування клімату, створюють атмосферу та можуть змінювати його.

Під час виверження вулкан викидає лаву, попіл та гази, зокрема вуглекислий газ. Цей газ нагріває планету, але його вплив менший, ніж від викопних палив.

Для вчених цікава роль грає діоксид сірки. Його виверження може призвести до охолодження планети. "Ці частинки розлітаються по всьому світу і це триває декілька років", - пояснив професор Алан Робок.

Навіть невелике виверження, як вулкан Пінатубо у 1991 році, змогло охолодити світ на 0,5 градуса Цельсія на кілька років.

Виверження вулканів також можуть вплинути на опади і мусони, зокрема в Африці та Азії. Оголосив професор Робок: "Велике виверження може порушити різницю температур, що приводить до формування мусонів".

Зміна клімату також може впливати на вулканічні системи. Зменшення льоду може призвести до посилення вивержень. Більш інтенсивні опади можуть викликати виверження, коли вони змінюються з магмою.

На Гаваях почалося виверження одного з найактивніших вулканів у світі.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua