Скільки українців згодні на вступ у НАТО без окупованих територій: опитування.
Українці підтримують вступ до НАТО навіть з окупованими територіями
За результатами опитування, 47% українців готові погодитися на вступ України до НАТО навіть якщо частина територій країни залишиться під окупацією РФ. Інформацію підтверджує фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва у співпраці з Центром Разумкова.
За даними опитування, про несхвалення сценарію вступу до НАТО з окупованими територіями частіше говорили респонденти старше 50 років (40%), ті, хто проживає у східних (36%), центральних (38%) і південних (48%) областях, особи, які перебувають у бідності (46%), а також ті, у кого є родичі на тимчасово окупованих територіях (42%).
Більшість опитаних (55%) вважають, що найкращим варіантом забезпечення безпеки для України є вступ до НАТО. 12% відповіли, що нейтральний статус з міжнародними гарантіями є оптимальним вибором.
У грудні 2024 року 47% респондентів висловили готовність підтримати вступ України до НАТО з окупованими територіями. Ця цифра на 14% вища, ніж у червні 2023 року.
З іншого боку, 36% опитаних не погодилися з таким сценарієм, це на 16 відсоткових пунктів менше порівняно з червнем 2023 року.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна ніколи не визнає окупацію своїх територій РФ і не згодиться на членство в НАТО лише для частини території. Президент також наголосив на цьому на спільній пресконференції з президентом Європейської Ради Антоніу Коштою у Києві.
Німецький канцлер Олаф Шольц відкинув можливість запрошення України до НАТО, яке є першим кроком "плану перемоги". Він заявив, що це питання не є пріоритетом.
Читайте також
- Напередодні Різдва та Хануки Зеленський зустрівся з представниками релігійних організацій
- Москва слів не розуміє, але повинна відчувати силу, - Зеленський
- Зеленський змінив підхід до переговорів щодо завершення війни - The Washington Post