Сліди стародавнього метеорита можуть переписати історію Землі .

Сліди стародавнього метеорита на археологічних знахідках
Сліди стародавнього метеорита на археологічних знахідках

На території Австралії вчені виявили найдавніший кратер від падіння метеориту, що змінює наше уявлення про походження життя на планеті. Команда дослідників з Університету Кертіна та Геологічної служби Західної Австралії в регіоні Пілбара знайшла сліди метеоритного удару, що стався 3,5 мільярда років тому. Раніше вважалося, що найстаріший кратер мав вік 2,2 мільярда років, але нове відкриття дає можливість розширити наше розуміння ранньої історії планети.

Вчені знайшли сліди удару у вигляді шаттер-конусів - маленькі конструкції, які виникають під впливом сильних ударних хвиль. Виявлені ударні сліди знаходяться на відстані 40 км від міста Марбл-Бар та свідчать про зіткнення зі швидкістю понад 36 тис. км/год. За розрахунками, кратер міг бути 100 км у діаметрі, але уламки розсіялися по всій Землі. Ця подія, ймовірно, вплинула на формування земної кори та виникнення життя.

«Ми знаємо, що рання Сонячна система часто зазнавала зіткнень, але відсутність стародавніх кратерів ускладнювала оцінку їх впливу на Землю. Тепер ми отримали важливий елемент щодо цього питання», - розповів професор Тім Джонсон.

Вчені також вважають, що такі удари створювали умови, сприятливі для появи життя. Наприклад, утворені після зіткнення гарячі басейни могли стати ідеальним середовищем для розвитку мікроорганізмів. Крім того, енергія, що вивільняється під час удару, могла вплинути на рух земної кори та сприяти формуванню суші.

Новий астероїд може зіткнутися з Землею замість України

Нещодавно було виявлено астероїд 2024 YR4, який має невелику ймовірність зіткнення з Землею у 2032 році. Астрономи продовжують стежити за траєкторією цього астероїда, щоб отримати більш точні дані.


Читайте також

Реклама