Сприяв ухиленню від мобілізації: в Одесі затримали «торговця непридатністю».
Зловмисник, який пропонував допомогу у вирішенні питання призову на військову службу, став фігурантом справи. Йому повідомили про підозру та загрожує до 8 років ув'язнення з конфіскацією майна. Про це повідомляє поліція.
Злочинець 22 років пропонував допомогу за 2500 доларів, щоб уникнути призову на військову службу. Він обіцяв отримати тимчасове посвідчення військовозобов'язаного з позначкою про не придатність до проходження служби, та вплинути на відповідних осіб в одному з місцевих центрів військово-облікової роботи та призовних комісій.
Злощасний "клієнт" також просив допомогти його знайомому. Пізніше, голова громадської організації зателефонував йому та вимагав гроші вже в два рази більше. Якщо відмовляти, він загрожував допомогти у його швидкій мобілізації.
Поліція затримала зловмисника з практичним одержанням неправомірної вигоди в розмірі 5000 доларів. Крім цього, вилучили майже 104 000 гривень, печатки центру військово-облікової роботи, порожні бланки посвідчень військовозобов'язаного та смартфон з важливою інформацією.
На підставі обгрунтованих доказів була повідомлена підозра зловмиснику за зловживання впливом. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 757 000 гривень.
Проводяться роботи зі встановлення осіб, які могли скористатися послугами зловмисника та його можливих спільників.
Медико-соціальні експертизи: багатство керівників та злочини
Нагадаємо, що перед початком реформи медико-соціальних експертиз "Главком" дослідив статки керівників обласних центрів медико-соціальної експертизи. За даними розслідування, 18 з 25 керівників є мільйонерами. Найбагатшими серед них є керівниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяна Крупа. Вона отримала понад 661 000 гривень зарплати та 166 000 гривень пенсії. У неї також є інші доходи в розмірі 1,15 мільйона гривень. У банках вона зберігала 678 000 гривень, 15,5 тисяч доларів та 32,5 тисяч євро, а також 15,2 мільйона гривень та 160 тисяч доларів готівкою.
За даними Служби безпеки, 64 працівники центрів медико-соціальної експертизи, а також понад 4 тисячі висновків про інвалідність були підозрюваними у вчиненні злочинів.
На засіданні Верховної Ради України вже ухвалено закон про вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.
Читайте також
- Втрати ворога станом на 24 листопада 2024 – Генштаб ЗСУ
- Вночі над Києвом ППО знищила понад десяток безпілотників – КМВА
- Росія вивела в Чорне море ракетоносії: який можливий залп «Калібрів»
- Губернатор Курщини заявив про атаку двох ракет і 27 БпЛА, вибухи у столиці: головне за ніч
- Онлайн-карта бойових дій в Україні на 24 листопада: ситуація на фронті
- У Києві чутно звуки вибухів, працює ППО