Столтенберг: Ми мали надати Україні більше зброї до вторгнення Росії.

Столтенбергів зустріч з представниками України
Столтенбергів зустріч з представниками України

Колишній генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю Financial Times розповів, що він підтримує Україну у війні з Росією та визнає проблеми, з якими стикалося Об'єднання після вторгнення Путіна.

Якщо є щось, про що я шкодую і бачу набагато чіткіше зараз, то це те, що ми повинні були надати Україні набагато більше військової підтримки набагато раніше

Столтенберг визнає, що багато союзників НАТО не підтримувало надання Україні летальної зброї перед вторгненням, але він вважає, що це призвело до ускладнень. Він стверджує, що більша підтримка могла б навіть запобігти вторгненню або ускладнити дії Росії.

Єнс Столтенберг

Генеральний секретар НАТО також розповідає про складні моменти в початковій фазі війни, коли потрібно було збалансувати підтримку України та уникнення прямого конфлікту з Росією.

Звичайно, були дні і тижні, особливо на початку повномасштабної війни, коли ми мусили обговорювати та вирішувати питання цих російських "червоних ліній"

Столтенберг заявляє, що НАТО продовжувало підтримувати Україну, незважаючи на загрози з боку Путіна.

Реальність така, що якщо президент Путін хоче ескалації із застосуванням зброї масового знищення, він може створити всі необхідні для цього приводи. Поки що ми викривали його блеф

Стосовно майбутньої війни, Столтенберг вважає, що після виборів у США можливо з'явиться новий імпульс для пошуку рішення. Він вказує, що це може включати спроби досягнути прогресу як на полі бою, так і за переговірним столом. Колишній генсек НАТО підкреслює, що рішення щодо цього має приймати сама Україна.

Столтенберг також розповідає про свою першу зустріч з президентом України Володимиром Зеленським у 2019 році.

Мені він сподобався, але я не уявляв, що він стане воєнним лідером

Щодо можливого вступу України до НАТО, Столтенберг стверджує, що є шляхи вирішення цього питання, навіть якщо лінія фронту не співпадає з міжнародними кордонами. Він наголошує, що приклади Західної Німеччини та Японії демонструють, що НАТО та США можуть забезпечити гарантії безпеки, не охоплюючи всю територію країни.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua