Штрафи та кримінальна відповідальність: українцям розповіли, де категорично заборонено брати дрова.
Як отримати дозвіл на використання дров в Україні?
Щоб опалювати житло дровами в Україні, потрібно отримати спеціальний дозвіл згідно з законодавством країни.
Закон передбачає, що для користування лісовими ресурсами потрібно мати дозвіл, в якому будуть зазначені цілі, види ресурсів та обсяги використання. Порушення цих правил може мати негативні наслідки.
«Спеціальний дозвіл на використання лісових ресурсів видається власниками лісів або особами, що постійно користуються лісами, відповідно до встановленого порядку. Його також можна отримати для проведення інших видів рубок і робіт, що пов'язані або не пов'язані із веденням лісового господарства», - зазначено у Кодексі.
Без спеціального дозволу українці можуть збирати лише кору, дрібні гілочки, листя та хвою в лісі. Але заборонено заготовляти сухі дерева без дозволу, оскільки вони є державними.
Неуправомочене вирубування кількох дерев карається, але незаконна заготівля лісу у великому масштабі передбачає сувору відповідальність згідно з законом. Президент України Володимир Зеленський підтримує новий законопроект, який передбачає суворіші штрафи за незаконну заготівлю лісових ресурсів.
Щоб уникнути проблем з законом, рекомендується купувати деревину у офіційних постачальників з ліцензією. На державному інтернет-порталі "ДроваЄ" можна знайти таких постачальників, зробити замовлення онлайн, вибрати потрібну породу деревини, зв'язатися з продавцем та оплатити товар.
Іншим варіантом є самостійний пошук постачальників і укладання угоди про купівлю дров. Цей метод гарантує легальність придбаного ресурсу, оскільки покупець отримує необхідні документи.
Читайте також
- Від 28 до 40 гривень: як змінилися ціни на картоплю в мережах Auchan та Megamarket
- Штрафи за брудний номер і не лише: що загрожує водіям на дорогах
- Як відрізнити підробку: головні ознаки фальшивої 100-доларової купюри
- Субсидії та комунальні пільги по-новому: як українцям нараховують допомогу із січня
- Нова система оцінювання інвалідності: МОЗ пояснив правила відеофіксації
- Від 19 до 70 тисяч: які зарплати пропонують військовим та УБД в Україні