Суд у Черкасах повернув державі три унікальні церкви-пам'ятки.

Суд у Черкасах повернув державі три унікальні церкви-пам'ятки
Суд у Черкасах повернув державі три унікальні церкви-пам'ятки Фото: inkorr.com

Як повідомляє inkorr.com: У Черкаській області суд ухвалив рішення про повернення трьох історичних церков, які мають статус пам'яток архітектури національного значення, до державної власності. Прокуратура Черкаської області підкреслює, що збереження таких культурних об’єктів є важливою місією держави для підтримки української ідентичності.

«Збереження об'єктів культурної спадщини є пріоритетним конституційним завданням держави, оскільки культурна спадщина - це найпотужніша складова формування української ідентичності, її ефективне збереження, відновлення і відповідне використання є одним із провідних завдань держави у сфері культури», - йдеться в повідомленні.

Смілянська окружна прокуратура виявила, що деякі з культових споруд не мають належної реєстрації права державної власності, що ускладнює захист прав держави як власника. Прокурор подав позови до суду з метою оформлення права власності на ці церкви.

Рішення суду

Черкаський окружний адміністративний суд задовольнив позови та доручив Черкаській обласній адміністрації вжити необхідних заходів для вирішення даного питання.

Нагадаємо, що раніше Державна служба з етнополітики та свободи совісті подала позов про заборону діяльності Московської церкви, яка має зв'язки з Російською православною церквою. Також Касаційний адміністративний суд Верховного суду відмовив у задоволенні скарг на передачу костелу Святого Миколая у Києві парафіяльній громаді.

Повернення історичних церков до державної власності в Черкаській області – це важливий крок у збереженні культурної спадщини та відновленні української ідентичності. Права держави на ці об'єкти допоможуть забезпечити їхнє належне утримання й збереження для майбутніх поколінь.


Читайте також

Реклама