Суд відхилив обвинувачення проти Грановського: рішення за законом про олігархів.
Суд виправдав Грановського від звинувачень у статусі олігарха
Як повідомляє inkorr.com: Голосіївський районний суд у Києві ухвалив рішення, що звинувачення на адресу "олігарха Грановського О.М." не мають достатніх підстав. Про це йдеться в судовому рішенні, винесеному 17 вересня 2025 року у справі № 752/22017/25.
Основу обвинувачення становлять положення закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці від надмірного впливу олігархів". Цей закон визначає критерії, за якими особа може бути визнана олігархом. Серед них:
- участь у політиці;
- вплив на ЗМІ;
- контроль над монополіями;
- майновість понад 1 мільйон прожиткових мінімумів.
Суд з'ясував, що жоден із цих критеріїв не підтверджується у випадку Грановського. Рішення про надання статусу олігарха ухвалюється Радою національної безпеки і оборони України відповідно до згаданого закону. Також суд звернув увагу на те, що декларація Грановського за 2017 рік була перевірена Національним агентством з питань запобігання корупції, і в ній не виявлено жодних порушень або конфліктів інтересів.
Таким чином, суд зазначив, що звинувачення щодо Грановського як "олігарха" не отримали підтвердження, оскільки в нього не знайдено ознак, передбачених законодавством для такого статусу. Суд визнав відсутність достовірних доказів того, що Грановський є олігархом, і відхилив обвинувачення.
Це рішення стає важливим етапом у розслідуванні щодо впливу олігархів в Україні. В умовах, коли країна намагається протистояти надмірному впливу заможних бізнесменів, судова практика, пов'язана зі статусом олігархів, матиме значні наслідки для політичного та економічного клімату. Ситуація навколо Грановського також демонструє складність визначення олігархів за критеріями, передбаченими законодавством. Це питання залишається актуальним для суспільства та держави.
Читайте також
- Атаки РФ на Одещину, Запоріжжя та Дніпровщину: є поранені та руйнування
- Масований удар по Києву та області: 26 загиблих, ППО не збила жодної балістики
- Рятувальники ліквідовують наслідки удару по Вишневому: 8 загиблих, майже 100 постраждалих
- Ракетний удар по Харкову 7 липня: 1 загиблий, 21 поранений, серед них 5 дітей
- Вибухи в Дамаску під час візиту Макрона: поранено 18 людей, серед них поліцейські
- Київ завершив рятувальні роботи після обстрілу: 19 загиблих, серед них дитина

