Швеція вводить жорсткі правила для біженців. Як тепер отримати притулок.
Швеція змінює правила отримання притулку
Уряд Швеції та партія "Шведські демократи" пропонують новий законопроєкт, який змінює правила отримання притулку в країні. Згідно з цим законопроєктом, особи, яким було відмовлено в притулку, зможуть подати заяву повторно тільки через п'ять років, і протягом цього часу вони не можуть перебувати в Швеції. Міністр міжнародного розвитку, співробітництва та зовнішньої торгівлі Юхан Форсель заявив, що ці пропозиції сприятимуть поверненню на батьківщину осіб, яким відмовили у притулку, і зменшать кількість безпідставних заяв на отримання притулку.
Ці зміни до законодавства мають набути чинності з 1 квітня 2025 року. Член партії "Шведські демократи" Людвіг Асплінг заявив, що це припинить можливість перебування нелегально в Швеції для очікування нового розгляду справи. Зараз закон вимагає, щоб "відмовникам" очікувати принаймні чотири роки та перебувати за межами країни протягом цього часу.
Найважливішою зміною буде те, що відлік часу очікування почнеться з моменту повернення іноземця до країни, з якої йому наказали повернутися. Зазвичай це країна, де вони народилися.
Уряд та партія "Шведські демократи" також бажають скасувати можливість подачі заяви на дозвіл на роботу в Швеції для осіб, яким відмовили в притулку. Зараз це стосується 1,2 тисяч осіб. Крім того, законопроєкт пропонує збільшення строку заборони на в'їзд до країни з п'яти років у випадку, якщо "відмовник" добровільно не покинув Швецію встановлений термін.
Слід зауважити, що українські біженці успішно адаптуються до життя в Швеції. Багато з них знайшли роботу, а більшість вже володіють шведською мовою. Опитування показали, що більшість українців задоволені своїм місцем проживання та не планують переїжджати.
Читайте також
- Мовний омбудсмен заявив про уповільнення українізації
- Якою буде погода на Різдво: прогноз синоптикині
- Подоляк зробив заяву про «бусифікацію» чоловіків
- Марії Матіос – 65. Біографія видатної української письменниці
- Три унікальні лоти зібрали $1,5 млн для ЗСУ: деталі аукціону, на якому продавали «Конотопську відьму»
- Чи погодиться Путін на закінчення війни в Україні? Оцінка ексрадника Трампа