The Washington Post розкрив склад делегацій США, України та Росії на переговорах в Ер-Ріяді.

Склад делегації України на переговорах в Ер-Ріяді
Склад делегації України на переговорах в Ер-Ріяді

Україна, Росія і США відпрацьовують питання припинення вогню у Чорному морі і відновлення постачання зерна

23 березня в Ер-Ріяді відбудуться перші тристоронні переговори між Україною, Росією і США щодо припинення вогню у Чорному морі і відновлення постачання зерна. Про це повідомляє The Washington Post.

Згідно із заявою видання, представники української та російської делегацій зустрічатися не будуть, але будуть перебувати в окремих кімнатах, а посередники будуть передавати повідомлення. "Це будуть непрямі переговори... щось на кшталт човникової дипломатії в готелі", - пояснив спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог.

Головна увага переговорів буде зосереджена на припиненні вогню в Чорному морі. Виникла потреба у таких переговорах через те, що "Україна паралізувала" велику частину російського флоту і контролює більшість вод за допомогою морських безпілотників. Експерти вважають, що для РФ це неповний успіх, тому Путін погодився на часткове припинення вогню на цій ділянці.

Війна в Україні

Інше ключове питання - відновлення постачання українського зерна через Чорне море.

Угода щодо експорту зерна з українських портів, укладена влітку 2022 року, була призупинена через рік після підписання з-під звинувачень. Внаслідок цього Україна використовує більш дорогі шляхи експорту через сухопутні коридори Європи і річку Дунай.

На переговорах російську делегацію очолять сенатор Григорій Карасін і радник директора ФСБ Сергій Бесєда. Україну представлятимуть міністр оборони Рустем Умєров, заступник керівника Офісу президента Павло Паліса та експерти з енергетики та портової інфраструктури. США вислали директора з планування політики та представників офісу радника з національної безпеки.

Раніше було розкрито "центральні питання" переговорів щодо припинення вогню.


Читайте також

Реклама