Три сценарії завершення війни в Україні після розмови Трампа та Путіна: версія Bloomberg.

Трамп і Путін обговорили варіанти закінчення війни
Трамп і Путін обговорили варіанти закінчення війни

Аналітики Bloomberg надали три можливих сценарії для закінчення війни між Росією та Україною. В статті агентства, присвяченій розмовам президента США Дональда Трампа з російським лідером Володимиром Путіним, описані ці сценарії.

Не зважаючи на впевненість Трампа, неясно, чи вдасться досягти мирної угоди, оскільки Путін не проявляє компромісів, зауважує Bloomberg. Однак, агентство вважає, що вже видно "широкі контури" врегулювання ситуації в Україні. Ось як аналітики їх бачать:

Базовий (найбільш ймовірний) сценарій

За словами аналітиків, в найближчому майбутньому анексовані Росією території України залишаться в "підвішеному стані" та під контролем РФ. Можливі певні територіальні обміни, зокрема включення частини зайнятої ЗСУ Курської області.

Україна отримає певні гарантії безпеки, а основна частина переговорів буде про міцність цих гарантій. Виконання зобов'язань за цими гарантіями залежатиме від рішень майбутніх політичних лідерів. Європа може переконати США підтримувати Україну, поки вона сама нарощує власні можливості у цьому напрямку.

Найкращий сценарій

США та європейські країни пообіцяють втрутитися в разі порушення Росією умов мирної угоди. Але навіть прихильникам України хвилює загроза прямого конфлікту з РФ.

Україна може отримати більше військової допомоги від своїх союзників, запровадити або посилити санкції проти РФ, допомогти у розвитку українського військово-промислового комплексу та реформувати ЗСУ. Такий сценарій може відкрити Україні шлях до вступу в Європейський Союз протягом 10 років.

Найгірший сценарій

Трамп може втратити інтерес до майбутньої України до укладання будь-якої угоди і припинити допомогу, залишивши Європу самостійно розв'язувати проблеми.

Навіть якщо розмови Трампа та Путіна призведуть до мирної угоди, це може затримати наступну фазу війни між НАТО та Росією.

Угода зберегла б суверенітет України та відкрила шлях до вступу в Європейський Союз. Але вона також могла більше закріпити контроль Путіна над частиною української території та завдати удару по вступу до НАТО.

Зазначимо, що Трамп провів телефонну розмову з Путіним, де обговорили Україну та Близький Схід. Про це повідомили російські ЗМІ, зазначаючи, що розмова тривала півтори години, а також запросили Трампа до Москви.

Також варто зазначити, що ключові американські союзники в Європі не були попереджені про розмови між Трампом і Путіним. Про це повідомило агентство Bloomberg, посилаючись на європейських чиновників.


Читайте також

Реклама