У ЄС лікують довше: лікарка пояснила різницю між українською та європейською медициною.


Проблеми української системи охорони здоров'я
Ендокринолог Наталія Безмен розповіла про головні причини скорочення тривалості життя українців порівняно з європейцями. За її словами, у системі охорони здоров'я України є недоліки, які впливають на якість та доступність медичної допомоги.
У Європі, незважаючи на довгі черги до лікарів, хворі отримують якісні медичні послуги після постановки діагнозу. За оцінкою Безмен, при складних та запущених випадках є більше шансів на порятунок життя, зокрема при онкологічних та критичних станах.
Основним перевагою європейської системи є можливість отримання компенсації за ліки, коли їх вартість компенсується державою. Це дає можливість пацієнтам отримувати препарати для тривалого лікування без фінансових проблем. Українська система компенсації ще тільки розвивається і обмежена кількістю препаратів, що включені до програми.
Особливо важко маються люди похилого віку з хронічними захворюваннями. Доступність медичної допомоги в сільській місцевості також є великою проблемою. За словами експерта, сільське населення має обмежений доступ до медицини та охорони здоров'я через відсутність медичних закладів та аптек.
Крім того, українські чоловіки живуть на 13-17 років менше, ніж жінки, що також свідчить про проблеми у сфері охорони здоров'я.
Читайте також
- Готівка досі популярна — НБУ назвав найпоширенішу банкноту
- Сіль з історією — в Україні відновлять тисячорічне родовище
- Вперше в історії Польщі — яка знахідка зробить країну заможнішою
- Перевалка сталі відновилася в порту на Одещині — що це дасть
- Нове слово в енергетиці — де знайшли природне родовище водню
- Українці вигідно здають чормет у липні — яка ціна за 1 кг брухту