У Європі сонячна енергія обігнала кам’яне вугілля як джерело електроенергії.


У 2022 році кам'яне вугілля стало найбільшим джерелом електроенергії в Європейському Союзі, випередивши сонячну енергію. Згідно з доповіддю Євростату, кам'яне вугілля становило 210 249 ГВт-год в загальному виробництві електроенергії, тоді як сонячна енергія - 205 693 ГВт-год.
Кам'яне вугілля є основним видом палива для виробництва електроенергії лише в Польщі, а в інших 9 країнах ЄС використовується буре вугілля з меншим вмістом енергії.
У 2022 році залежність ЄС від імпорту кам'яного вугілля зросла до 74,4%, що на 15 процентних пунктів більше, ніж у 2021 році. Це сталося через збільшення резервів вугілля країн ЄС, які у 2022 році поповнили їх запаси на 9 мільйонів тонн.
У 2022 році Росія стала головним постачальником кам'яного вугілля в ЄС, але через заборону на його імпорт через конфлікт з Україною обсяги імпорту зменшилися на 45%.
У 2023 році споживання вугілля в ЄС скоротилося до найнижчого рівня, досягнувши 351 млн тонн (-23%). Польща та Німеччина стали основними споживачами вугілля в регіоні, вони забезпечили більше 60% споживання.
Читайте також
- Віддана волонтерка, колишня вихователька. Історії жінок, які загинули внаслідок обстрілу Кривого Рогу
- Карта бойових дій в Україні станом на 3 квітня 2025 року
- Вп'яте за тиждень росіяни обстріляли Харків: наслідки нічної атаки
- Чому росіянам настільки важливий Лиман? Командир ЗСУ відповів
- Мобілізація студентів у квітні: хто може отримати повістки
- Росіяни атакували дронами Харків, спалахнули пожежі (оновлено)