«У нас демографічна яма»: Верховна Рада запевняє, що не знижуватиме мобілізаційний вік.
У Верховній Раді не ведеться обговорення щодо зниження віку для мобілізації, хоча партнери питають про це. Про це перший віцеспікер Олександр Корнієнко заявив в ефірі Radio NV.
Він зазначив, що Верховна Рада недавно заборонила мобілізацію осіб молодше 25 років через невзгоду законодавства.
Корнієнко стверджує, що на тлі цього обговорення зниження мобілізаційного віку нижче 25 років є "складним". Але серед партнерів така думка існує, і вони запитують, чому в Україні не мобілізують таких людей.
Віцеспікер пояснив, що в Україні демографічна ситуація відрізняється від інших країн, які "колись, десь", за воєн перетворювали молодих людей на військовослужбовців.
"Ми пояснюємо, що у нас є демографічна пропасть. Тому це є та золота когорта, із яким нам потрібно будувати країну, працювати", - зазначив він.
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав законопроєкт, який обмежує мобілізацію всіх непідготовлених чоловіків віком від 18 до 25 років. Законопроєкт забороняє мобілізацію не лише обмежено придатних чоловіків віком від 18 до 25 років, але й тих, хто не проходив строкову службу або не отримав військову підготовку під час навчання у вищому навчальному закладі (військовій кафедрі).
Крім того, законопроєкт передбачає право на звільнення для обмежено придатних чоловіків, яких вже встигли мобілізувати.
Підписаний закон про зниження призовного віку
2 квітня президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Закон знижує призовний вік до 25 років.
Міністерство оборони не підтримало законопроєкт №11379 і не надало право на відстрочку від мобілізації чоловікам до 25 років, які раніше визнали обмежено придатними. Проте, випадки, коли Територіальну воєнкомату застосовують нові мобілізаційні правила до молодих людей, які ще не досягли 25 років і не служили в строковій армії або не навчалися на військовій кафедрі, є не єдиними і викликають суперечки, які слід врахувати.
Нагадаємо, що діагноз "обмежено придатний", який використовувався в мирний час, був скасований, і зараз існують лише категорії "придатний" і "непридатний" для військової служби під час воєнного стану.
Читайте також
- Відрахування з ВНЗ чи кар'єрні проблеми: як новий закон змінить життя студентів
- Зеленський висловився про санкції, героїчну роботу рятувальників та про зрадників України
- Брати-снайпери розповіли, кого з полонених окупанти готові обмінювати на слона