«У них є така фішка». Азовець розповів про методи росіян у полоні.


Український захисник Маріуполя Михайло Чапля розповів про те, як росіяни катують українських полонених. За його словами, російські солдати запитують полонених про їхнє життя та роботу, а потім жорстоко б'ють їх.
«Ми отримуємо побої щодня. Ми стоїмо з закритими очима і з викрученими руками. Нас б'ють струмом шокера. Нас б'ють по ногах, дубинками по ребрах, відбивають по нирках. Є спецназівець, який хоче показати свою силу. Він запитує, хто ти в житті, і якщо ти кажеш, що ти захисник з Азова, він б'є тебе в печінку. Декілька ударів достатньо, щоб зламати тебе. Є моральний тиск», – пояснив Чапля.
Чаплю двічі перевели в карцер через його належність до батальйону «Азов». Він провів дев'ять місяців у одиночній камері вперше і вісім місяців у другий раз, інтервально перебуваючи в звичайній камері. Він також повідомив, що під час епідемії туберкульозу хворих полонених змушували жити зі здоровими та здорових - з хворими.
Він зазначив, що умови в полоні були невиносними, зокрема, стосовно харчування. За два з половиною роки полону він схуднув на 47 кілограмів. Михайло Чапля визнає, що катування були настільки тривалими і постійними, що він перестав відчувати біль. Однак він ніколи не мав сумнівів, що повернеться додому.
Колишній військовополонений Максим Колесников розповів про свою історію на саміті миру в Швейцарії. Він зазначив, що його друзі все ще перебувають в полоні, і він вважає своїм обов'язком розповідати про полонених в Україні. Колесников додав, що багато полонених мали вигляд скелетів через вибухи та харчування в полоні.
За словами Колесникова, у світі бракує розуміння того, що російський полон існує насправді.
Читайте також
- Втрати ворога станом на 3 квітня 2025 – Генштаб ЗСУ
- Пропутінська співачка Нетребко повертається на сцену Лондонської Королівської опери
- Прикордонники уразили два дороговартісні російські комплекси спостереження
- З окупації вдалося повернути сина українського військовополоненого
- У Чернігові жінка нібито залишила дитину в камері схову: відповідь поліції
- В Україні дозволили бронювати до 75% працівників: які підприємства у списку критичних