У Німеччині запровадили нові виплати для українців за часткової зайнятості.
Федеральний трудовий суд Німеччини (BAG) в Ерфурті встановив, що українці з частковою зайнятістю мають право на додаткову оплату переробок. Раніше, такі працівники отримували оплату лише при перевищенні нормативного обсягу роботи повноставних співробітників. Рішення суду визнало цю практику дискримінаційною і зобов'язало роботодавця компенсувати додаткову роботу. Це рішення захищає права мільйонів працівників на справедливу оплату.
Конкретний випадок стосувався медсестри з частковою зайнятістю, яка працювала на 40% від повної ставки і відпрацювала 130 понаднормових годин. Роботодавець не хотів виплатити їй компенсацію або надати додаткові відпускні дні, тому що вона не перевищувала норму робочого дня для повноставних співробітників. Суд визнав це дискримінацією і змусив роботодавця компенсувати переробку. Тепер переробка оплачується з урахуванням фактично відпрацьованого часу, без прив'язки до норм повної зайнятості.
Умови праці у ФРН
Стандартний робочий тиждень в Німеччині складає 40 годин, що означає 8-годинний робочий день. Сезонним працівникам дозволяється працювати до 10 годин на день. Будь-який додатковий час роботи оплачується окремо, а перерви не включаються в робочий час.
Умови роботи водіїв залежать від типу маршруту. Регіональні водії можуть мати гнучкий графік і починати та закінчувати роботу в різні часи. Міжнародні водії працюють від 10 до 12 годин на добу, з обов'язковими перервами на відпочинок та харчування. Усі зупинки і простої фіксуються за допомогою тахографа, який є офіційним пристроєм контролю режиму праці водіїв.
Читайте також
- Що буде з євро у 2025 році
- У Центральній ВЛК відповіли, як часто військовозобов'язані мають проходити медогляд
- Літні шини взимку: водіям розповіли, які штрафи загрожують автомобілістам
- Нова пенсійна формула: як зміняться виплати для 10 мільйонів українців
- 40 тисяч гривень в місяць та понад рік на лікарняному: названі ключові зміни у соціальному страхуванні
- Нові виплати до 4000 злотих: Польща розширила програму соціальної підтримки для українців з інвалідністю