У Польщі активізували підготовку до зимового прийому біженців із України.


Люблінське воєводство готове прийняти нову хвилю біженців з України
Люблінське воєводство Польщі підтвердило свою готовність до можливого прийому нової хвилі біженців з України. Про це повідомив генеральний консул України в Любліні Олег Куць у коментарі Радіо Свобода. За інформацію дипломата, у регіоні регулярно проводяться координаційні засідання з питань допомоги українським громадянам. Хоча наразі відсутні серйозні сигнали про можливий масовий приплив біженців, місцева влада посилила підготовку напередодні зимового періоду.
"У Люблінському воєводстві забезпечено високий рівень готовності. Сформовано реєстр із кількох сотень волонтерів, які мають досвід допомоги українським громадянам з 2022 року. Розроблено чіткий план розподілу обов'язків між волонтерами на кордоні та вокзалі", - зазначив Олег Куць.
До складу координаційної групи входять представники місцевої влади, неурядових організацій, волонтерських спільнот, українського дипломатичного корпусу та управління Верховного комісара ООН у справах біженців. За словами воєводи Люблінського воєводства Кшиштофа Коморського, пункти прийому біженців можуть бути розгорнуті протягом 24-48 годин у разі необхідності. Потенційна нова Хвиля біженців залежатиме від кількох факторів, серед яких - інтенсивність російських атак на енергетичну інфраструктуру України та загальна ситуація на фронті.
Також нагадаємо, у Польщі зафіксували масове зростання заяв українців на міжнародний захист.
Читайте також
- Київські АЗС оновили цінники на пальне: скільки просять за бензин, дизель та автогаз
- Центробанк Туреччини зберіг жорстку позицію щодо інфляції та процентних ставок
- Торгівельні війни: німецькі компанії покращили економічні прогнози
- Від банківських лімітів до техогляду та відключення 3G: які зміни чекають на українців з 1 червня
- Сибіга розповів, як Україна бачить формат переговорів Зеленського із Путіним
- Українці переплачують за яйця та соняшникову олію: де найдешевше