У Польщі відкриють центр НАТО-Україна для аналізу бойових дій, - Politico.

Центр НАТО-Україна з аналізу бойових дій
Центр НАТО-Україна з аналізу бойових дій

Українські військові разом з союзниками аналізуватимуть досвід війни проти Росії

У новому центрі НАТО в Польщі українські військові разом із союзниками аналізуватимуть досвід війни проти Росії та адаптуватимуть його для потреб Альянсу.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю Politico розповів верховний головнокомандувач НАТО з трансформації адмірал П'єр Вандьє.

Центр спільного аналізу, навчання та освіти НАТО-Україна (JATEC) відкриється наступного місяця у польському місті Бидгощ. У ньому працюватимуть 70 осіб, серед яких 20 українців.

"Минуло три роки, і постає реальне питання про те, чого ми навчилися і що будемо змінювати, знаючи, що ворог також адаптується швидко та масштабно", - заявив адмірал Вандьє.

Одним із головних напрямків дослідження в новому центрі буде поєднання українських військових технологій космічної ери з траншейними боями та артилерійськими обстрілами. Адмірал Вандьє порівняв тривалості цих бойових технік і назвав їх "сумішшю Першої світової війни та війни майбутнього".

В новому центрі також будуть досліджуватись російські засоби бойової техніки, зокрема дрони-камікадзе Lancet та планеруючі бомби. Особлива увага приділятиметься захисту цивільної інфраструктури.

Окрім того, до особливих напрямків дослідження в новому центрі входитиме розвиток безпілотників. Адмірал Вандьє зазначив, що на українському фронті програмне забезпечення дронів працює протягом півтора місяця, після чого необхідно його оновлення через російські засоби протидії.

НАТО перебирає військову допомогу Україні під свій контроль

Координація військової допомоги Україні переходить під контроль НАТО від США, включаючи управління SACU та IDCC, що забезпечить стабільність підтримки незалежно від політичних змін.

Чотири країни - США, Німеччина, Угорщина та Словаччина - наразі не підтримують членство України в Альянсі, про що заявив президент Зеленський.

Польща пропонує Україні термінове запрошення до вступу в НАТО, незважаючи на триваючі бойові дії.

Швеція також надсилає свої кораблі та літак для патрулювання Балтійського моря та охорони підводної інфраструктури як союзник НАТО.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua