У поверненні з РФ полонених може допомогти країна-покровителька — правозахисниця.
Росія затягує та саботує процес повернення українських військовополонених
Росія бреше, що Україна нібито не хоче повертати українських військовополонених, свідомо затягуючи та саботуючи цей процес. У партнерів є пропозиції, які можуть прискорити повернення українців із російського полону.
В ефірі телеканалу FREEДOM розповіла виконавча директорка Східної правозахисної групи, адвокатка та правозахисниця Віра Ястребова. За її словами, Росія намагається своїми заявами дискредитувати Україну в очах міжнародних партнерів.
"Це один з елементів дискредитації української сторони кремлівським режимом. Таким чином РФ намагається налаштовувати проти української влади сім’ї, які чекають на повернення з полону своїх рідних, як у Росії, так і в Україні. Ще одне завдання російської брехні – вкотре спробувати дискредитувати Україну перед міжнародними партнерами та всім цивілізованим світом", – розповіла Ястребова.
Вона додала, що насправді світова спільнота не поспішає вірити в гучні та неправдиві заяви ні російського МЗС, ні російського омбудсмена. Своєю чергою Україна продовжує працювати зі своїми партнерами над новими ініціативами, спрямованими на прискорення повернення українських громадян з російського полону. Один із таких обговорюваних варіантів – визначення країни-покровительки, яка змогла б виконувати функції українських дипломатів на території Росії.
"Цю ідею українського омбудсмена слід підтримувати, тому що дуже важливою є фізична присутність партнерів України на території РФ, щоб сприяти поверненню військовополонених, цивільних і дітей не тільки в інтересах України, а й усієї цивілізованої світової спільноти", – зазначила правозахисниця.
Вона вважає, що таких країн-покровительок може бути кілька.
"Можливо, дійсно, варто думати не тільки над однією якоюсь країною, можливо, їх буде декілька, які візьмуть на себе цю нелегку ношу. Тому що має бути така держава, завдяки якій Російська Федерація змушена буде йти на поступки. Тому що для диктаторського кремлівського режиму якихось інших інтересів, крім примусу виконувати свої зобов’язання, немає. Тому країна має бути з авторитетом і з інструментами примусу Російської Федерації", – констатувала правозахисниця.
Читайте також
- РФ в Радбезі ООН уникнула відповіді на запитання про присутність військ КНДР
- Трамп заборгував містам США сотні тисяч доларів за мітинги
- В Енергоспівтоваристві оцінили законопроєкт про об'єднання енергоринків України та ЄС
- Масовий збій у роботі смартфонів: українці "прокидаються" у Москві та Курську
- У Держдепі підтвердили відправку 10 тисяч військових КНДР до Курської області
- Росія планує використовувати війська КНДР у фронтових операціях - США в ООН