У застосунку «Армія+» запрацювала нова функція.

Лого застосунку Армія+
Лого застосунку Армія+

Міністерство оборони запустило новий механізм подання рапортів на зміну місця служби в застосунку "Армія+". Тепер військовослужбовці можуть швидко та легко подати рапорт на переведення в іншу частину без зайвої бюрократії. Цю інформацію надає "Главком" у своєму матеріалі "За три доби - в іншу бригаду. Новий механізм переведення для військових: як це працюватиме".

За допомогою застосунку "Армія+" рапорт на переведення відразу ж потрапляє до Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України. Заявку розглядають протягом 72 годин, і у разі відмови надсилають чіткі причини (відповідь також приходить через застосунок). Якщо рішення позитивне, то наказ на переміщення підписують упродовж 24 годин після розгляду рапорту.

Існує система випадкових перевірок, яка контролює дотримання процедури. Спеціальний підрозділ Міністерства оборони, що забезпечує захист прав військовослужбовців, планує перевіряти не менше 1% рапортів за місяць. Якщо виявлять порушення, рапорт будуть розглядати повторно протягом 24 годин.

Міністр оборони Рустем Умєров стверджує, що подача рапорту на зміну місця служби займає приблизно 15 хвилин. Для цього військовим потрібен військовий квиток або посвідчення офіцера, а також рекомендаційний лист від частини, куди планується переведення. Щодо переведення з причини стану здоров'я, може знадобитись висновок ВЛК.

Варто зазначити, що для подання рапорту не потрібна командирська згода, так само, як у застосунку "Армія ID" для командира. Запит автоматично надсилається до Кадрового центру ЗСУ. Однак, в окремих випадках Кадровий центр може звернутись безпосередньо до командирів військових частин для узгодження. Це особливо стосується переведення між тиловими або бойовими бригадами, а також у випадку переведення офіцерів або військових, що займають офіцерські посади.

Раніше уряд прийняв постанову, яка впроваджує реальний та прозорий механізм переведень для військових між різними частинами Збройних Сил України. Це стосується переведень, що ініціюються самими військовими.

Крім того, застосунок "Армія+" дозволяє створювати рапорта. Міноборони пояснює, що у цьому застосунку можна створити, підписати, відправити та відстежувати електронний рапорт. Міністерство також опублікувало відео, яке пояснює процес крок за кроком.


Читайте також

Отримай доступ в канал свіжих новин 112.ua