Україна анонсувала балістичну ракету на 850 км: РФ заявляє про збиття невідомої цілі.
Оголошення про збиття ракети
Як повідомляє Espreso.tv: Москва оголосила про збиття "операційно-тактичної ракети великої дальності" протягом останніх 24 годин. Російське Міністерство оборони також повідомило про виявлення 7 керованих бомб і 602 дронів. Однак, українська сторона публічно не підтвердила використання балістичних ракет.
Випробування балістичної ракети FP-9
У відповідь на цю ситуацію українська компанія Fire Point анонсувала випробування балістичної ракети FP-9. Ця ракета здатна вражати цілі на відстані до 850 км, що може суттєво змінити баланс сил у регіоні. 2 травня 2025 року президент України Володимир Зеленський підтвердив, що основним завданням української ракетної програми є прискорення створення балістичних ракет.
Згідно з інформацією агентства Bloomberg, "Міноборони не ідентифікувало зброю і не надало жодних додаткових подробиць".
Якщо використання балістичних ракет підтвердиться, це "означатиме новий крок у зусиллях Києва щодо розширення своїх вітчизняних потужностей далекого удару". Крім того, "висока швидкість і траєкторія балістичної ракети скорочує час попередження і ускладнює перехоплення протиповітряною обороною", що підкреслює важливість розвитку таких технологій для України.
Ця ситуація підкреслює ескалацію військових технологій у регіоні та можливі зміни в стратегіях обох сторін конфлікту. Розробка балістичних ракет, таких як FP-9, може дати Україні додаткові можливості для захисту своїх інтересів і зміцнення обороноздатності. Це також свідчить про те, що країна продовжує інвестувати в розвиток своїх військових технологій, що може вплинути на загальну безпекову ситуацію в Європі.
Читайте також
- У Києві понад 20 загиблих після масованої атаки РФ: Зеленський закликає до посилення ППО
- Зеленський на саміті НАТО закликав посилити ППО через загрозу російської балістики
- Зустріч Зеленського та Трампа на саміті НАТО: президент назвав головну умову
- Зеленський про нічний обстріл Києва: Росія намагається запугати українців
- Зеленський готовий до прямих перемовин з Путіним: президент назвав умову
- Під завалами в Києві можуть бути 9 людей: у ДСНС розповіли про порятунок 17 осіб

