Україна підписала зі Світовим банком меморандум про освітній проєкт.
Україна уклала нову угоду із Світовим банком щодо проєкту полегшення доступу до освіти у військових умовах
Міністерство фінансів та Міністерство освіти і науки України підписали нову угоду зі Світовим банком щодо проєкту LEARN, який запроваджується з метою полегшення доступу до освіти і забезпечення стабільності в умовах війни.
Повна сума фінансування проєкту становить 415 млн доларів США.
Контроль та координацію проєкту бере на себе Міністерство фінансів, а впровадження, моніторинг і оцінку здійснює Міністерство освіти і науки.
Одним з основних пріоритетів програми є безпека дітей, зокрема будівництво укриттів у навчальних закладах, повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.
"Програма триватиме чотири роки і охоплює різні джерела фінансування: Міжнародний банк реконструкції та розвитку надає позику на суму 235 млн доларів; Міжнародна асоціація розвитку виділяє кредит у розмірі 150 млн доларів; додатково 30 млн доларів надходить у вигляді гранту від Мультидонорського трастового фонду допомоги, відновлення, реконструкції та реформування України", - розповів Лісовий.
За його словами, програма LEARN реалізується за допомогою нового інструменту - "Програми кредитування, пов'язаної з результатами" (Program-for-Results, PforR), за яким Світовий банк компенсує витрати, які Україна здійснює на визначені цілі, зокрема на будівництво укриттів, і повертає кошти до державного бюджету.
Міністр підкреслив, що фінансування охопить всі типи освітніх закладів, включаючи дошкільні, загальноосвітні, позашкільні, вищі, професійно-технічні та фахові.
Крім того, програма передбачає фінансування інших інфраструктурних проєктів для забезпечення безпеки дітей, зокрема придбання шкільних автобусів, що дозволить гнучкіше формувати освітню мережу, особливо в районах близько до лінії фронту. Також частина коштів буде використана для підтримки реформи "Нова українська школа".
"Наразі 75% закладів освіти мають укриття. Навчання неможливе у закладах без укриттів. Міністерство розробляє альтернативні рішення для забезпечення безперервності освітнього процесу, оскільки повернення дітей до очного навчання є пріоритетом. Це важливо для подолання освітніх втрат, як у галузі академічного розвитку, так і в психологічному і емоційному зростанні учнів", - зазначив Лісовий.
Джерело: Укрінформ
Читайте також
- Зарплати вчителям: чи збільшать виплати у 2025 році
- Дитячий садок по-новому: в Україні кардинально змінять дошкільну освіту
- Зарплати вчителів можуть зменшитися через нові податки: Кабмін шукає спосіб зберегти виплати