Україна поскаржилась ООН на Росію через злам супутникових каналів.
Міжнародна спілка електрозв'язку, яка є спеціалізованою установою ООН в галузі глобального електрозв'язку, розглядає скарги від України та європейських країн на втручання російських супутників у роботу навігаційних служб та телеканалів. Про це повідомляє агентство Reuters.
Зазначається, що супутникові перешкоди заглушують сигнали GPS і можуть поставити під загрозу керування повітряним рухом. Це було заявлено Європейським Союзом у зверненні до Міжнародної спілки електрозв'язку в початку цього місяця. У деяких випадках атакувались дитячі телеканали, які транслювали жорстокі кадри війни в Україні.
Скарга України до органу ООН, створена 3 червня, містить 11 документованих випадків втручання, які вплинули на десятки українських телевізійних програм за останні три місяці. У заяві йдеться про прохання "вжити всіх можливих заходів для припинення втручання РФ".
Франція, Швеція і Люксембург також подали скарги зі звинуваченнями в "шкідливому втручанні" в їхніх супутникових мережах, але Міжнародна спілка електрозв'язку не вказала відповідального за це.
Нагадаємо, 28 березня була організована масштабна атака росіян на українські телеканали. В ефірі з'явилися пропагандисти Кремля. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Spravdi.
Як зазначає центр, були спроби заглушити ефіри телеканалів 1+1 media, які транслюють канали 1+1 Україна, 1+1 Марафон, Тет, "Плюсплюс", "Бігуді", 2+2, "Уніан" та інші.
Крім того, супутникові компанії Європи також постраждали від спроб втручання з боку Росії. Пропаганду, яка транслювалася російською, включали на дитячих каналах.
Читайте також
- Meta видалила деякі акаунти напередодні президентських виборів у Молдові
- Європейські партнери виділять Україні майже $500 млн на відновлення телекомунікацій
- Названо лауреатів Нобелівської премії-2024 з хімії
- Бразилія розблокувала роботу соцмережі Х
- «Укрпошта» запустить новий мобільний застосунок: як зміниться функціонал
- Росія заблокувала месенджер Discord, який популярний серед геймерів: причина